Wpis z mikrobloga

#pytanie #silownia #trening #zdrowie #zdrowejedzenie #zdroweodzywianie #dieta

Cześć Mirasy!

Zacząłem chodzić na siłownie. Kiedyś zdarzyło mi się uczęszczać, ale nigdy na poważnie.
Chciałbym podpytać kolegów jak ćwiczyć, co jeść, jak często jeść.
Informacje o mnie. 98 kg, 186 cm wzrostu. Szeroki w barkach, grube uda, brzucha mam troche.
Staram się jeść węglowodany rano z warzywami, a wieczorem białko z warzywami. Głownie 3 posiłki, ale słyszałem że warto robić posiłki o tej samej porze i na przykład co 3 godziny.

Moim celem jest schudnać w brzuchu, oraz zrobić mięsnie. Proszę o porady. Pozdrawiam
  • 13
@GreenLipA: zacznij od tych 3k, jedz tak przez tydzień, później mierzysz obwody i ewentualnie się ważysz, jeśli leci w dół, to zostawiasz kalorie, jeśli nic się nie zmieni to ucinasz 200 kalorii i powtarzasz. Możesz też dodać jakieś interwały czy tam kardio, wtedy odpowiednio mniej obcinasz kalorykę
@#!$%@?: Jak można priorytetowo traktować ilość jedzenia ( napisałeś ilość, potem piszesz o kaloryczności ) ?. Nie rozumiem przede wszystkim tego krótkowzrocznego pędu za utratą wagi. Podobno na habrugerach z McDonald da się schudnąć. Jestem jednak przekonany, że nie da się tego zrobić nie dewastując sobie organizmu. Skupienie się na jakości ma też pewien pożądany efekt uboczny. Ciężko wbić w siebie dużo kalorii spożywając jedynie "czyste" jedzenie.