Wpis z mikrobloga

#medycyna

Nie dziwię się, że ludzie pytają się w necie co może im być jak ich coś boli itd. Chodzę z pół roku do laryngologa bo mi flegma zalega w gardle, przepisał mi tabletki, jakieś wody morskie do nosa i c--j pomogło, dalej mi z japy jedzie i gardło mam zasyfione, równie dobrze ktoś by mi mógł wywróżyć w Internetach co mi jest.
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PolakBurekCebulek: ok i robili posiew na bakretie lub grzyby? nie pytam bez powodu - na studiach tez mialem dosc dlugo problem z przewleklym bolem gardla i nawracajacą anginą, okazalo sie ze to byl jakis drożdżak z klimatyzacji w robocie (na szczescie nie choroba legionistow) i dopiero wtedy przepisali mi własciwe leki (wczesniej brałem rózne i nic nie pomagało)
  • Odpowiedz
@KiciurA: Nie, laryngolog to oglądał.
@Vitru: Nie
@Zodiaque: Ten "posiew" to nie wymaz?

Ogólnie to mam ten problem od lat, nie zwracałem na to uwagi tak jak nie zwracałem uwagi na krzywą przegrodę, mam jakiś nos zrypany bo zamiast spływać do przegrody to flegma leci do gardła, być może to jakiś odruch i sam spowodowałem to tym, że w dzieciństwie zamiast wydmuchiwać nos to wciągałem do
  • Odpowiedz
@PolakBurekCebulek: Nie, posiew robi się np z wymazu

Posiew to badanie mikrobiologiczne wykonywane w celu wykrycia i identyfikacji patogenów w próbkach materiału biologicznego.Ze względu na rodzaj badanych patogenów, wyróżnia się posiew bakteriologiczny (badanie bakteriologiczne) oraz posiew mykologiczny (badanie mykologiczne - grzybicze). Ze względu na rodzaj materiału biologicznego, wyróżnia się posiew krwi, moczu, kału, nasienia, plwociny czy wydzieliny z pochwy. Materiałem biologicznym może być także płyn mózgowo rdzeniowy, wymaz z gardła
  • Odpowiedz