Wpis z mikrobloga

Kupiłem coś na ebay bez zakładania konta i płatność kartą przez paypal bez konta (pomimo ze mam). Sprzedawca pomimo, że ma 3500 pozytywów nie odpowiada na maile, ani na wiadomość na ebay, przedmiot już dawno powinien do mnie przyjść, a numer trackingowy nie działa.
Zastanawiam się nad cashbakiem, ale czy Paypal mnie nie pozwie? Nie mam możliwości, a przynajmniej nie widzę jak odwołać się albo poprosić Paypal/Ebay o pomoc ponieważ nie miałem konta, a gdy założyłem na tego maila to nie mam tej transakcji przeniesionej.
Co robić? Kwota jest większa niż 100zł, więc chyba warto coś zrobić.
#cashback #paypal #mastercard #platnoscionline #kiciochpyta
  • 12
  • Odpowiedz
@B3N1Z: Po części sam sobie odpowiedziałeś. Skoro nie umie zadbać o podstawową komunikację z kupującym i podaje lipny numer trackingowy, to już nie Twój problem.

A paypal o nic Cię nie pozwie.
  • Odpowiedz
@SystemHalted: Nie wiem czy lipny, po prostu link z maila ebay nie działa a to jakiś adres vod.rover.ebay.com więc pisałem do niego żeby mi podał bezpośrednio podając mu wszystkie dane transakcji. ( google jak czytam to nie tylko mi link od ebay dla niezarejestrowanych z trackingiem nie dziala).
  • Odpowiedz
@SystemHalted: Równo miesiąc temu, termin maksymalny dostarczenia paczki to 2 tyg, zakładam że WER Warszawa może ją trzymać (kiedyś mi miesiąc trzymali paczkę), ale sprzedawca ma mnie w dupie, napiszę chyba do niego jeszcze raz na 2 maile i koto ebay, że jest po terminie i że jeżeli nie poda mi dzialającego trackingu to rozpoczynam jutro procedurę chargeback. Jak myślisz?
Bo w zasadzie ja nie mam o tej paczce żadnego
  • Odpowiedz
napiszę chyba do niego jeszcze raz na 2 maile i koto ebay, że jest po terminie i że jeżeli nie poda mi dzialającego trackingu to rozpoczynam jutro procedurę chargeback. Jak myślisz?


@B3N1Z: Tak zrób.

Ale na razie wstrzymaj się z chargebackiem w banku bo to trwa, i to sporo czasu.
Załóż konto na paypalu (linka do rejestracji powinieneś dostać na skrzynkę pocztową, po płatności) wtedy będziesz mógł otworzyć spór który
  • Odpowiedz
@SystemHalted: Nie było, byla opcja zalozenia konta na PP, ale ja juz mialem. Udalo sie dzieki infolini, sprzedawca ma kilka dni na reakcję, dowiedzialem sie, ze on mi fejkowy tracking wyslal i dlatego link nie działał. Za kilka dni zwrócą mi pieniądze.
  • Odpowiedz