Wpis z mikrobloga

Dla wszystkich biorących udział w ostatniej dyskusji na temat myślistwa i nowego prawa dotyczacego łowiectwa.

http://www.wykop.pl/link/3367465/lowiectwo-w-polsce-ogladnij-zanim-sie-wypowiesz/39603959/

oglądnijcie całe i wtedy dyskutujmy. Diana jest rzecznikiem PZŁ więc jej wiedza nie podlega żadnej dyskusji.

#myslistwo #lowiectwo #hobby #gownoburza #polowanie #bron #prawo #ekologia
  • 66
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dorotka-wu:
Napisałaś "jej wiedza nie podlega dyskusji". On zaś zasugerował, że choć wiedzę ma, to nie jest zupełnie obiektywna (co jest IMO dość prawdopodobne, zważywszy na fakt że siedzi w środowisku zasadniczo od dnia narodzin.)
Nie zabieram stron w dyskusji, tylko tłumaczę.
  • Odpowiedz
@Clefairy: wołam osoby wypowiadajace sie i plusujące bo nie mam czasu na szukanie kto miał co do napisania. Bo wiele osób na wykopie cechuje brak jakiejkolwiek wiedzy a ta dyskusja jest dosyć ciekawa.
  • Odpowiedz
@dorotka-wu:
Tu się zgodzę. Zresztą nie jestem wrogiem myslistwa, moj niedoszly teść był aktywnym myśliwym i złego slowa o nim nie powiem. Aczkolwiek z tego co wówczas opowiadał to kilka osób z jego koła nie powinno dostać broni do ręki (głównie dlatego, że mogą sobie stopy odstrzelic :P)
  • Odpowiedz
@dorotka-wu:

Diana jest rzecznikiem PZŁ więc jej wiedza nie podlega żadnej dyskusji.


Gdybym nie czytał twoich wcześniejszych wpisów, to bym pomyślał, że to
  • Odpowiedz
@kyloe: haha ok już usuwam konto.

Nazywaj to jak chcesz i słuchaj LPM albo chociazby tej Pani która bierze udział w dyskusji z Dianą.

Podeślij linki do tych opinii. Obecnie moja siostra, matka dwójki dzieci zaczerpnęła wiedzy u 3 psychologów, czy powinna zabierać dzieci na polowanie. Każdy z nich powiedział stanowcze tak, pod warunkiem, że nie jest świadkiem samego zabijania ani patroszenia zwierzyny.
  • Odpowiedz
@dorotka-wu:

nie jestem zwolennikiem polowań ani ich zupełnego zakazu..

i traktuję polowania/łowiectwo jak uświęconą "odwieczną tradycję" ludzkości... tego samego sortu co wojny wśród ludzi, które są tak samo "korzystne/oczyszczające" dla ekosystemów jak te pierwsze dla zdrowia społeczeństw ( ͡°
  • Odpowiedz
@kyloe: przeczytalam całość i nie widzę żadnych argumentów potwierdzających tą tezę, jest to tylko i wyłącznie pogląd - tak samo ja mogę mieć inny pogląd, uwarunkowany obserwacją dzieci.
  • Odpowiedz
@dorotka-wu:

jest to tylko i wyłącznie pogląd - tak samo ja mogę mieć inny pogląd, uwarunkowany obserwacją dzieci


Trzeba mieć sporo tupetu i być na maksa nieogarniętym i/lub zaślepionym żeby opinię uznanych specjalistów z ogromnym dorobkiem naukowym w danej dziedzinie uważać za
  • Odpowiedz