Wpis z mikrobloga

Sprawdzałem sobie ceny telefonów na różnych chińskich stronach i na #lightinthebox ceny niektórych smartfonów są niższe niż na #gearbest czy #aliexpress dodatkowo wysyłka 3-4 business day. Zastanawia mnie bardzo małe zainteresowanie tą stroną u nas w społeczności.

Może mieliście z nimi styczność i możecie podzielić się opinią?
Ostatnio ten tag został użyty 1,5 roku temu więc jak by widmo, a strona ogólnie dość popularna oraz posiada masę kuponów zniżkowych ( na chwilę obecną ok. 14 )
Wiadomo że niektóre telefony są droższe, a ceny skaczą na obu stronach z dnia na dzień ale jak by ktoś był zdecydowany na kupno to jest to jakaś alternatywa.
pozwolę sobie zawołać kilku ekspertów których opinie są zawsze rzeczowe @cebula_online @Andczej @matiwoj11
  • 17
@Andczej: głównym powodem dla którego napisałem ten post jest ciekawość małym zainteresowaniem tą stroną u nas na wykopie.
A skoro ceny są czasem niższe niż na gearbest to koleżeńsko się dzielę tą informacją.
Temat wysyłki dałem dodatkowo i nic w tym dziwnego by nie było gdyby nie ściana płaczu postów wykopków na temat zaginięć, opóźnień, złych trackingów, zatrzymań paczek w różnych krajach - gearbest co mogło by skłonić niektórych na zakupy
@Dezynwoltura: Niby tak ale jak ktoś ma zamiar u chińczyków kupić jednorazowo smartfona bo się na wykopie naczytał jaki to xiaomi wspaniały a szajsung mu ledwo zipie to może sobie porównać cenę i kupić taniej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Domenico: znam i polecam, na tej stronie zakupy robiłem już w 2010 roku. Tylko tam do większości produktów doliczają koszty wysyłki, ale często też są jakieś kupony i można ten koszt wysyłki sobie zbić. Obsługa dobra, wysyłka szybka, do tego ludzie pisali że jak musieli coś zwrócić to wysyłali telefon na polski adres, a nie chiński.
@JustMMan nie wiem o co ci chodzi ale chińskie marki nie raz produkują lepsze rzeczy niż te które znamy w Europie, czasem warto dołożyć trochę aby mieć jakąś gwarancję