Wpis z mikrobloga

Mircy i mirabelki!. Stoję o to ja, cały na biało, przed trudnym wyborem. Szukam parownika, który odda mi najlepszy smak. Nie szukam gimbo-klałd-czejserskich wynalazków, tylko atomka do dobrego smaczenia moich bimbrowniczych wyrobów. Chodzi mi o tank oraz dripper.

Zrobiłem mały risercz i z tanków wyłoniłem Limitless plus, Aromamizer Supreme oraz Avocado 24 bottom airflow lub zwykły. Z dripperów to mam prosty wybór, bo tylko jeden - Tsunami by Geekvape.

Co Wy na to? Macie jakieś doświadczenia z powyższymi parownikami? Który najlepiej oddawałby smak?

Jeśli chodzi o zasilanie to jak na razie jadę na Efeal iStick TC60W ale też go planuję zmienić na coś co uciągnie większe setupy. Z parowników które posiadam to Griffin 24, Derringer (clone) <3, Lemo 2 (sick).
#epapierosy
  • 38
@Blondas: z 3 wymienionych rdta miałem wszystkie (avocado24 bez airflow). Jak dla mnie smak oddaje najlepiej Aromamizer Supreme. Poprawnie zbudowany i zawickowany robi cuda.

Z RDA jak dla mnie trudny do pokonania jest Derringer mimo swoich oczywistych wad.
@Blondas: Limitless przez mała komorę raczej gorzej oddaje smak, ale daje radę. Z avo nie chcę mieć nic wspólnego. Czuję jakąś dziwną niechęć do niego.
@Blondas: Ogólnie to ostatnio nie mam chęci testować dalej, ale mam i Supreme'a, i Limitlessa plus, dla mnie (co jest bardzo subiektywne bo zaniedbałem limitlessa) wygrywa Supreme - na Ijoy'u smak jest taki jakby płynny (górnogrzałkowiec), co mnie na przykład po dniu trochę denerwuje, musisz go przechowywać w pionie bo wycieknie. Dla mnie, jako "spokojnego" wapera, czyli 7 zwojów claptona deck w Aromamizerze jak najbardziej wystarcza. Ja bym brał oba, a
Limitless przez mała komorę

@Sofa: eeeeee, co?
@Waspin: mi supreme bardzo, ale to bardzo podszedł pod względem smaku, genialny parownik, ale jeszcze bardziej właśnie limitless plus (może też ze względu na rozmiary decku i rozmiar grzałek, jakie w niego można wcisnąć. to jest bydle do wielkich buildów) i od kiedy mam limitlessa to supreme trochę zarósł kurzem
@teh4esz: Chodziło bardziej o umieszczenie decku na górze przez co chmurka przeleci mniejszą drogę i nie nabierze tyle smaku. W supreme smak się kumuluje zbierając się przy ściankach komory.
@Blondas: na avo z bottom af to bedziesz musial chyba chwile poczekac, bo afaik jeszcze nawet preorderow nie wysylaja. ;-) wiec ciezko o sensowna opinie. mam supreme/avo24/limitless plus/limitless 24 i imo najlepszy smak ex aequo supreme i avo24 z adapterem single coil, ale szczerze polecam niewiele gorszego limitless 24mm - latwosc uzytkowania z nawiazka wynagradza naprawde niewielka roznice w oddawaniu smaku. ewentualnie zastanow sie nad serpentem mini - bardzo fajne rta
@Blondas: nie zebym nie polecal limitless plus, ale imo o ile deck i srubki sa zdecydowanie na plus w stosunku do zwyklego limitless, o tyle wiecej miejsca pod capem nie wplywa pozytywnie na smak. :-P
@vgf_: dajesz ex eaquo supreme wraz z avocado czy jednak polecasz limitlessa, bo nie ogarniam :D Serpent mini dla mnie jest za mały bo mieści tylko 3ml, a to trochę za mało. Gwizdanie nie jest mi straszne, bo RDA używam stacjonarnie, RTA na wybiegu.
@Blondas: to moze tak: skala 1-5 (1: koszmar; dwa: średniak; trzy: jest okay; cztery: jest bardzo dobrze; 5: wyrywa z kapci)
smak:
- supreme/avocado24 - 4
- limitless - 3.5
- limitless - 3
deck (montaz grzalek, latwosc napelniania, wickowanie)
- limitless/limitless+ - 4.5
- supreme - 4
- avocado24 - 2
@Blondas: 5 jesli chodzi o smak daje tylko rda. nie znalazlem tanka ktory dawalby smakiem po ryju w takim stopniu jak swiezo zalany, duzy staggered fused clapton w petri i raczej nie znajde - obojetnie jak dobry transport oferowalby deck rta, nigdy nie bedzie tak dobry jak lanie lq prosto na grzalke. ;-) chociaz czekam na tfv8 baby beast, ponoc skrocenie komina bardzo mocno podbija smak (bo standardowy tfv8 jakos mnie
@Sofa: przesadzasz troche, ale pewnie to dlatego ze nie mialas okazji bawic sie tfv4. tym to dopiero mozna gardzic. ;-) w sumie mam jedna sztuke, z prawie nieuzywanymi bazami rta (single i dual) i z checia oddam w dobre rece, niech ktos inny go nienawidzi. :-D