Wpis z mikrobloga

Dzisiaj założyłem na Amazonie konto i chciałem kupić takowy palnik za $59,95

https://www.amazon.com/Bernzomatic-TS8000-Intensity-Trigger-Start/dp/B0019CQL60/ref=sr_1_1?s=hi&ie=UTF8&qid=1473607073&sr=1-1&keywords=Bernzomatic+TS8000

Dodałem go do koszyka i pojawił się napis "Eligible for FREE Shipping".
Jakie będą koszty wysyłki? Policzą sobie koszty pakowania i wysyłki?

Pierwszy raz korzystam z Amazona i nie mam jeszcze obycia.

A drugie pytanie - ten palnik kupuję od samego Amazona czy od sklepu podczepionego pod ten portal?

Na podanej wyżej stronie z palnikiem jest taki link "20 new from $56.75"

https://www.amazon.com/gp/offer-listing/B0019CQL60/ref=dp_olp_new?ie=UTF8&condition=new

klikam i przenosi mnie do wyboru sprzedawców (każdy ma swoją cenę). Czy jak kupię od któregokolwiek z tej listy, to koszty wysyłki będą free czy tylko free na terenie US?

Bodajże tylko jeden z tych sklepów ma etykietę FULLFILLMENT BY AMAZON, czyli obsługiwany jest przez Jefa Bezosa i jego kumpli...

Wprowadźcie mnie Mirki w świat Amazona ( ͡ ͜ʖ ͡)

#amazon #zakupy #pytanie
  • 6
@mrKoval: W opisie jest "Bernzomatic TS8000 - High Intensity Trigger Start Torch
by Bernzomatic" - czyli sprzedaje Bernzomatic lub produkt jest z tej firmy

Wysyłka bezpłatna (wspomniane "FREE Shipping") dotyczy Stanów, a nie Polski. Jeśli mieszkasz w Stanach, to powinno być bezpłatnie.

Kiedy przejdziesz dalej w zamówieniu i podasz adres dostawy, dowiesz się, czy wysyłka będzie mogła być zrealizowana na polski adres. W ostatnim kroku, przed płaceniem, zobaczysz koszty i ew.
@Cyfranek: Mieszkam w naszej pięknej ale umęczonej Polsce.

Czyli dopiero moment płacenia jest dokonaniem zakupu? Żeby nie było jaj, że kupiłem i muszę w następnym kroku zapłacić ale firma nie wysyła do PL...

Dzięki za zainteresowanie, dotychczas tylko brałem od majfrendów i tam mimo wszystko łatwiej było ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@mrKoval: Też jest łatwo, ale jednak majfrendy są nastawione światowo, a amazon.com to amerykański sklep przede wszystkim. Dopóki naciskasz "Continue" to spoko, nic nie zapłacisz. Płaci się w ostatnim kroku: "Place your order...". Jeśli ktoś nie wysyła do PL, to Ci raczej nie pozwoli do tego etapu dojść.
Bardziej przyjazne są dla nas europejskie oddziały, szczególnie amazon.de, skąd zakupy ponad 49 EUR wysyłane są bezpłatnie do nas.