Wpis z mikrobloga

#pajaki #kiciochpyta #pytanie

Po tym jak maju w rogach pokoju pojawiły się pajęczyny i takie pająki, znacząco spadła mi ilość owadów latających po pokoju, pomyślałem, że przeprowadzimy mały eksperyment, arachnofobii nie mam to niech sobie pająki wcinają ćmy, komary i inne owady, zobaczymy jak im pójdzie i w ogóle. Niedawno zauważyłem nową, dużą sieć i całkiem sporego, ładnie prezentującego się "pajączka", pic rel, przy nim to liczba owadów szlajających się po pokoju spadła niemalże do zera, stąd też moje pytanie do wszelkiej maści wykopowych ekspertów; co to za gatunek pająka? Pytam bo pierwszy raz takiego widzę.

aa, jeszcze jedno, jak ewentualnie takiego pajączka wykarmić przez zimę?
altnume22 - #pajaki #kiciochpyta #pytanie 

Po tym jak maju w rogach pokoju pojawił...

źródło: comment_xIGOfj1ni0WctPCvdeltBaB4hvTqjcKA.jpg

Pobierz
  • 10
@Narkan: Krzyżaki ciągle rozkładają nowe sieci, ale jak przyjdzie zima i nie ma owadów to nie będzie szukał. Chociaż ja nigdy w domu, w cieple krzyżaka nie trzymałem, zawsze po zewnętrznej stronie okna. W środku mam kątniki.
@altnume22: zawsze możesz mu wyhodować muchę. Wędkarski, larwy pinki albo białe. Słoik z wilgotną ziemią kładziesz obok grzejnika (na górze dziury małym gwoździem). Wrzucasz tam 2-3 larwy i po kilku dniach masz muchy. Larwy zakopią się głęboko, jak już zaczną zmieniać kolor na brązowy(stwardnieją), to za kilkanaście godzin będzie mucha. Nie dziękuj, pozdrów pająka
@BeetleJuice: Bo komary dla dorosłych kątników są po prostu za małe, one łapią większe rzeczy. Młode osobniki jak i pozostałe małe pajączki (od jakiegoś czasu często widuję skakuny w pokoju) interesują się komarami. Niestety mimo przynajmniej 30 kątników w domu nigdy nie widziałem żeby się jakoś rozmnożyły, chyba, że maluszki się tak dobrze chowają. Ja nie rozumiem jak można kątniki zabijać, to takie fajne kluski na nogach.