Wpis z mikrobloga

@corinarh to jest zwykły z zablokowanym mnożnikiem
@Howkin gram na dx11 na wysokich i właśnie chodzi mi o te dropy ze 100+ do 60+ jest to strasznie odczuwalne. Miałem nadzieję, że może jest gdzieś opcja zablokowania fpsów na 60 nie włączając vsynca, ale chyba nie ma.
  • Odpowiedz
@BigOp9: mi nie dropi wiecej niz 5fps na podkreconym gtx 1060, jakiego masz procka? i kreciles karte/cpu?
@Lonilele: no to masz pecha i juz zawsze bedziesz miec dropy az nie wymienisz na wersje z k i podkrecisz. Msi Afterburner sciagnij i w riva tunerze masz opcje blokowania fps.
corinarh - @BigOp9: mi nie dropi wiecej niz 5fps na podkreconym gtx 1060, jakiego mas...
  • Odpowiedz
@corinarh: i5 2500k kręcony na 4.5Ghz a karta nie kręcona wcale. Te dropy to rzadko, tylko podczas tej burzy jak jakiś większy sajgon na ekranie. Generalnie gierka stabilna jak na bete, jutro pewnie nv jakieś stery zarzuci i będzie git.
  • Odpowiedz
@corinarh mam afterburnera i riva tuner, nie wiedziałem, że mogę w riva tunerze zablokować sobie licznik fpsów w każdej grze, myślałem że to ma jedynie służyć wyświetlaniu parametrów typu fpsy, użycie, temperatury etc
  • Odpowiedz
@Lonilele: gra na ustawieniach sugerowanych ( z tego co widzę, to high) działa w stabilnych FPS, w momencie kiedy zacząłem kombinować między very high-high-medium -> zaczęły się dziać cuda z fpsami- spadki z 90 fps do 15 przy ustawieniach medium etc.

Sądzę, że to kwestia wydania sterowników i ew. fix'ów.
Na 970 bez kombinowania z ustawieniami, na high, gra działa wyjątkowo stabilnie. Po zmianie na niesugerowane high- gra dropi jak #!$%@?.
  • Odpowiedz