Wpis z mikrobloga

Nadszedł czas na pierwszy wpis z #trenujzrozumemigodnoscia i podsumowanie pierwszych dwóch tygodni PowerliftingToWin Novice Program.
Poniżej film z piątkowego treningu:
https://www.youtube.com/watch?v=gTQCkyfb37g
Wszelkie rady odnośnie techniki mile widziane.
Przysiad 3x6 95kg
Wyciskanie 5x6 70kg
Martwy ciąg 2x6 130kg

Ciężary zmniejszyłem o 20% od moich treningowych maksów na 6x powtórzeń czyli pierwszy trening wyglądał tak:
- przysiad 85kg 3x6
- płaska 60kg xDDD 5x6
- martwy ciąg 120kg 2x6
Dokładam ciężar do podstawowych liftów 2x w tyg (pon,pt). To ile dołożę na następnym treningu zależy od tego czy uda mi się wykonać założoną ilość powtórzeń na poprzednim (cały protokół
progresji jest w książce Izziego). W martwym ciągu w pierwszych treningach będę dokładał trochę więcej ze względu na to, że jest duża dysproporcja między tym ćwiczeniem a przysiadami i wyciskaniem gdzie stagnacja dopadnie mnie na pewno wcześniej.

#silownia #mikrokoksy #trening #trojboj no i w sumie #teamnocalves
masztyrozumigodnosc - Nadszedł czas na pierwszy wpis z #trenujzrozumemigodnoscia i po...

źródło: comment_2bsr7xaTPYiSiJYt3fb29Qh5SyLfuGzI.jpg

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Codziennie na siłkę chodzić?


@Mangita: wydaje mi się, że statystyczny tydzień ma więcej niż 5 dni ;)

Trzy dni w tygodniu chodzi się poćwiczyć. A jak się chce potrenować to trzeba
  • Odpowiedz
wydaje mi się, że statystyczny tydzień ma więcej niż 5 dni ;)


@berti: Weekend się nie liczy ( ͡° ͜ʖ ͡°). A tak na serio to chodzę 3 dni w tygodniu i zajmuje to sporo czasu. Niestety ( ͡° ʖ̯ ͡°).
  • Odpowiedz
@Mangita mi by zajęło 7,5h. To dużo w wymiarze tygodnia biorąc pod uwagę profity płynące z aktywności fizycznej? Ćwiczenia to powinna być podstawowa czynność każdego człowieka poza spaniem, jedzeniem, pracą (o ile nie jest ciężko fizyczna)

Ja mam trening rozpisany na pon, wt, czw, sob, nd. Bez problemu znajduję na to czas.
  • Odpowiedz
To dużo w wymiarze tygodnia biorąc pod uwagę profity płynące z aktywności fizycznej?


@berti: Dużo. Mi niestety 3 treningi w tygodniu zajmują te 7,5h bo jeszcze trzeba dojechać i wrócić. Dni treningowe to dni wyjęte z życia - żarcie, praca, siłka, spanie. Nie wyobrażam sobie tak całego tygodnia spędzać.
  • Odpowiedz
@masz_ty_rozum_i_godnosc: za bardzo pracujesz plecami przy siadzie, pochylasz sie i obciazenie biora na siebie prostowniki.
Przy wyciskaniu nie prowadzisz sztangi prosto, przenosisz ja nad glowe. Dobry mostek.
Te oba bledy sa spowodowane zbyt duzym ciezarem, powinienes sobie wyrobic mind muscle odrazu, bo potem takie nawyki ciezko wykasowac. Wiec zwolnij z ciezarami zeby robic technicznie.
  • Odpowiedz
@berti: No niestety. Marzy mi się taki "stojak" do przysiadów i ławeczka w piwnicy, to bym mógł zaoszczędzić sporo na dojazdach ( ͡° ͜ʖ ͡°). Może kiedyś...
@Hank85: @masz_ty_rozum_i_godnosc: O s--------n, obejrzałem dopiero teraz ten filmik i faktycznie to wyciskanie wygląda dziwacznie. Ja tam się zbytnio nie znam, ale koksy na filmikach zawsze robią to idealnie prostopadle do podłogi i mają głowę
  • Odpowiedz
@Hank85:
1. po pierwsze, plan daje po 5 serii na górę i dół. brzmi sensownie jeśli trenujesz wszystkie boje
2. nie wiem kompletnie jak wygląda periodyzacja (Ty wiesz?). rozpiska zadań do zrobienia w danym tygodniu to nie jest przecież cały plan treningowy
  • Odpowiedz
@Hank85: @Mangita akurat wyciskanie sztangi prosto do góry to bzdura i recepta na zniszczenie barków - obczaj to
https://www.youtube.com/watch?v=wKhI-O4HI8M
pochylam się przy siadzie akurat celowo - pozycja low bar, ale w tym aspekcie mam mnóstwo do poprawienia, miałem długą przerwę od tej techniki. No i niestety długie udo w stosunku do ciała ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@berti następne filmy będą krótsze, ok 2,5 -
  • Odpowiedz
@masz_ty_rozum_i_godnosc: @berti
stosowanie lowbar przy mocnych prostownikach i dwojkach a slabych czworkach tylko poglebi dysproporcje. Biorac pod uwage, ze nie jestes na zawodach i nie potrzebujesz 10kg wiecej, ktore da ci lowbar to jest totalny bezsens.

Ja nigdzie nie pisalem o prostopadlym prowadzeniu sztangi, ale o prostym zobacz powtorzenia od 4:37, zarzucasz sztange nad glowe, nie idzie prostym torem.
  • Odpowiedz