Wpis z mikrobloga

#tivoli #ssangyong Testowania Tivoli rodziców ciąg dalszy. W nadchodzącym tygodniu zabieram koreańczyka w podróż do #holandia #amsterdam. Jestem bardzo ciekawy, jak się sprawdzi na tak długiej trasie. Jadę z trzema pasażerami i powinniśmy pokonać nim niespełna 3 tys. kilometrów. Auto ma już 12 tys. przejechane, więc silnik jako tako jest już dotarty. Przez ten czas jedyne co nawaliło, to jedna ze świec żarowych, ale serwis nie zdąży jej wymienić. W trasie na pewno docenię tempomat i automatyczną kulturalną skrzynię biegów. Wspierać mnie będzie fabryczna nawigacja od TomToma.

Deklarowane przez producenta spalanie w trasie to 5,7 litrów "ropy" na 100km, ale wydaje się być zawyżone, bo trasy między większymi miastami w Polsce robimy spokojnie przy spalaniu 3,2L - 4,0L /100km. Silnik 1.6 115KM doładowany diesel - pierwsza autorska jednostka napędowa od SsangYong i do tego spełniająca normę Euro6.

Tak w ogóle to spodziewam się sporego zainteresowania ludzi od #carspotting. SsangYong w NL jest praktycznie nieznany, a Tivoli nawet w Polsce wzbudza bardzo duże zainteresowanie.

PS Jeśli jakiś mirek np. z Amsterdamu chciałbym się nim przejechać, to zapraszam do kontaktu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#motoryzacja #auta #samochody
DOgi - #tivoli #ssangyong Testowania Tivoli rodziców ciąg dalszy. W nadchodzącym tygo...

źródło: comment_ThHXxI0iBWfQUncdUD1Z1YjxsFVbt4QF.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@paprykarzszczecinski1: w aucie specjalnie wozimy broszurki od dealera, bo codziennością jest zaczepianie nas z pytaniami co to za auto. Często też widzimy jak do zaparkowanego auta podchodzą przechodnie i zaglądają do środka przez szyby.
  • Odpowiedz
@ReFree: no a co? Ma niecały rok, a jego pierwszą połowę spędził w salonie jako demo. Świeca miała natomiast wadę fabryczną.
  • Odpowiedz
@ReFree: spokojnie, mogło się zdarzyć przecież. Świec raczej SY sam nie robi - jest tylko kilku producentów przecież... Co innego jakby głowica pękła ( ͡º ͜ʖ͡º)

@DOgi: 115KM to trochę nie za mało na taką budę? Jaka jest masa własna tego auta? Są jakieś testy zderzeniowe (znalazłem na YT ale żadnego porównania/opisu na stronie IIHS ani NCAP znaleźć nie mogę).
  • Odpowiedz
@DOgi: To faktycznie mało pali ale przy jakiej predkosci wychodziło 4l? Na autostradzie przy 130km/h chyba jednak 5l to minimum. Jak bedziesz w Amsterdamie i chcesz zaoszczedzic na parkingach to parkuj na Noordzie. Jest tam mnostwo darmowych parkingów z ktorych tylko kilka kroków do darmowego promu ktory wysadzi Cię pod stacją kolejową w centrum.
  • Odpowiedz
115KM to trochę nie za mało na taką budę? Jaka jest masa własna tego auta?


@geuze: daje radę generalnie. Nie ma żadnej "turbo dziury" i równomiernie przyśpiesza od zera. 1270 kg to masa własna. Nie jest oczywiście demonem szybkości, ale jeździ znacznie "szybciej" niż np. Kia Cee'd 110KM, którą mieliśmy wcześniej.

Są jakieś testy zderzeniowe (znalazłem na YT ale żadnego porównania/opisu na stronie IIHS ani NCAP znaleźć nie mogę).


@
  • Odpowiedz