Wpis z mikrobloga

Zainspirowany głodem, potrzebą artystycznego wyrazu oraz obecnością w kuchni orzechów arachidowych, postanowiłem powołać do życia całkowicie nowe dzieło sztuki kulinarnej: #orzechon.
Nie byłem jeszcze pewny jakie składniki stworzą bukiet smaków mojego orzechonu. Postawiłem na bardzo prosty zestaw, a ewentualne niedobory w smaku uzupełniłem nutami zaangażowania i kulinarnej miłości.

Mąka z drożdżami zostały wybrane jako dwa pozostałe podstawowe składniki orzechonu (oprócz orzechów oczywiście). Mając na uwadze zdrowie użyłem mąki pszennej pełnoziarnistej.

Uniwersalna starożytna wiedza, która w miarę postępu w gotowaniu wypełnia moją głowę, poradziła zmielić jak najdrobniej orzechy, aby ich struktura nie odbiegała zbytnio od struktury mąki, co pozwoliło zachować równowagę energetyczną potrawy. Do zmielenia orzechów wybrałem stary młynek do kawy. Nadało kompozycji klasycznego charakteru.

Nie wiem, czy ktoś kiedykolwiek zdecyduje się podążyć trudną ścieżką tworzenia tego kulinarnego sekretu, ale zdradzę że smakuje wyśmienicie. Niestety nie jak kurczak :( Jeżeli smak okazałby się niezadowalający, zawsze można polać keczupem, jednak w moim przypadku byłby to grzech przeciwko naturze i tradycji.

Piosenka polecana do jedzenia orzechonu:
link

#tagujenanocnej #pasta #pdk ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pobierz kacperski1 - Zainspirowany głodem, potrzebą artystycznego wyrazu oraz obecnością w ku...
źródło: comment_9D02o7EjqXCru6BGmPyJm8WJpbStlThV.jpg
  • 4
@kacperski1: CORAZ WIECEJ AMATORÓW SIĘ PCHA DO PIECZENIA ORZECHONU ECHH KIEDYŚ NA TYM FORUM KAŻDY NEWBIE ZNAŁ TRADYCYJNE TECHNIKI ORZECHONOWARSKIE. PEWNIE NAWET TEMPERATURY NA 178 C NIE USTAWIŁEŚ, A O NIESZLACHETNOŚCI SORTU TWOICH ORZECHÓW JUŻ NIE WSPOMNĘ. WIEM ŻE JUŻ TO PISAŁEM, ALE POWTÓRZĘ JESZCZE RAZ: BEZ ARCHAIDÓW Z POŁUDNIOWEJ KORSYKI CHOWANYCH NA KRYSTALICZNEJ ALPEJSKIEJ WODZIE NIE BIERZCIE SIĘ #!$%@? ZA PIECZENIE ORZECHONÓW