Wpis z mikrobloga

Mam taki pomysł, żeby kupić starsze auto tylko na wypady turystyczne i wyjazdy ze znajomymi. Coś na wzór auta, którego nie będzie szkoda, gdy zabrudzi się tapicerka, zarysuje na całej długości lub zatną się prawe drzwi. Typowe auto "do zajechania", z rozsądkiem (w końcu chcę nim jeździć). Celuję wydać max 5k zł - cel: bezawaryjne i oszczędne. Zdecydowanie w większości na dłuższe trasy - więc #lpg ewentualnie #diesel. Dobrze, gdyby było pojemne (opcja przespania się w aucie będzie ogromnym plusem).

Co sądzicie? Co polecacie? Nie chcę brać busa/dostawczaka, bo za duże koszty i zbyt sporo roboty z naprawami/remontami, więc stawiam na sprawdzone większe osobówki. Zamysł jest taki, że jak stanie na dobre gdzieś na trasie, to nie będzie szkoda go porzucić przy drodze i wrócić stopem do domu. Jakie modele mogą Wykopki polecić? Na co zwracać uwagę?

#motoryzacja #auto #samochody #podroze #gory
Tino - Mam taki pomysł, żeby kupić starsze auto tylko na wypady turystyczne i wyjazdy...

źródło: comment_8gmPVJm1doQ9dnQ5LsIoKLAn9Jw7ZEeB.jpg

Pobierz
  • 18
@Doskanoness: Ja bym szedł tak jak na zdjęciu w jakieś japońce z lat 80-tych ala mazda 626, czy mitsubishi galant, nissan sunny, ewentualnie ford scorpio (mega wygodna opcja) czy saab 900. Pewnie dało by radę dorwać stare pajero, może dokładając 1-1.5k
@m4rk: Myślałem, ale roczniki '80 mnie przerażają...
@benzdriver: J/w, do tego zastanawia mnie czemu ktoś chce sprzedawać "beczkę" za grosze, gdy ma fajne, niezniszczalne auto do użytku (śmierdzi wałkiem)
@Doskanoness: większość po kraju, ale zagranica też wchodzi w grę, dlatego celuję jakiś niemiec/japończyk, etc.
@paprykarzszczecinski1: @mariecziek: Jak z awaryjnością?
@LiczbaPi: Zero szpanu (do szpanu inne auto bym brał) - ma być praktyczne i bezawaryjne w niskie
@Tino: Chyba mylisz W123 z W124. Sprzedaja, bo swoje odsluzylo ( najczesciej jako drugie i trzecie juz ).
W UK fajne W124 kupisz za £500 - £800. Skoro tylko na wyjazdy, to RHD nie przeszkadza.
@Tino: jakbym planował takie coś to chyba tylko w123/w124 w kombi. Ale audi 80 też świetny wybór, silniki są niezniszczalne (tylko niektóre nie przepadają za gazem), blacha jest niezniszczalna, zawieszenie proste i pancerne. Zarówno starsze B3 jak i B4. Tylko w B3 nie ma kombi i składanej kanapy.
Chłopaki trochę Mnie nakręciliście też na coś takiego, ale z innej półki. Nigdy nie chciałem mieć combi bo po prostu mi sie nie podobały, teraz jestem na etapie szukania limuzyny tak do 45k Ale cholera tak właściwie to czemu by nie combi i zawsze można złożyć kanapy z tyłu i się wyspać z kimś podczas podróży zamiast się kisić w tych hotelach za którymi nie przepadam.
A co do @Tino to polecam