Wpis z mikrobloga

Witam, zakupiłem na firmę w sklepie internetowym urządzenie wielofunkcyjne, które nie działa prawidłowo. Sprzedawca w regulaminie zawarł informację o wyłączeniu z prawa przysługującego z rękojmi. Czy oprócz gwarancji producenta mam jakieś inne możliwości naprawy urządzenia lub zwrotu do sprzedawcy. #prawo #pytaniedoeksperta
  • 23
@GordonLameman: nieprawidłowe ułożenie kasety z tonerem, które blokuje mechanizm wymiany tonera. Rozmawiałem z pomocą techniczną producenta i w ramach gwarancji nie naprawią mojego nowo zakupionego urządzenia, tylko przyślą inne regenerowane, co niestety mnie nie zadowala, dlatego moje pytanie o inne możliwości.
tak, napisz sobie swój regulamin, będzie ważniejszy niż prawo polskie XD


@Limonene: Ale taguj swoje wypowiedzi #januszeprawa bo jeszcze ktoś nabierze się na to, że masz jakąkolwiek wiedzę w temacie.

A propos polskiego prawa, polecam kodeks cywilny:

Art. 558. § 1. Strony mogą odpowiedzialność z tytułu rękojmi rozszerzyć, ograniczyć lub wyłączyć. Jeżeli kupującym jest konsument, ograniczenie lub wyłączenie odpowiedzialności z tytułu rękojmi jest dopuszczalne tylko w przypadkach określonych w przepisach szczególnych.
nieprawidłowe ułożenie kasety z tonerem, które blokuje mechanizm wymiany tonera. Rozmawiałem z pomocą techniczną producenta i w ramach gwarancji nie naprawią mojego nowo zakupionego urządzenia, tylko przyślą inne regenerowane, co niestety mnie nie zadowala, dlatego moje pytanie o inne możliwości.


@CiPuL1989: Niestety, w stosunkach profesjonalnych nic nie zdziałasz. A z warunkami gwarancji się zapoznałeś? Może od tej strony będzie lepiej?
@GordonLameman: a ja polecam zapoznać się z przepisami dotyczącymi odpowiedzialności kontraktowej. O ile podany przez Ciebie paragraf który dotyczy zwolnienia z rękojmi, można obalić udowodnieniem zatajenia wady produktu, to dodatkowo można dochodzić zwrotu kosztów poniesionych przez przywrócenie kupionej rzeczy do stanu poprawnego użytkowania.
a ja polecam zapoznać się z przepisami dotyczącymi odpowiedzialności kontraktowej. O ile podany przez Ciebie paragraf który dotyczy zwolnienia z rękojmi, można obalić udowodnieniem zatajenia wady produktu, to dodatkowo można dochodzić zwrotu kosztów poniesionych przez przywrócenie kupionej rzeczy do stanu poprawnego użytkowania.


@Nebayh: Udowodnij proszę zatajenie losowej usterki w produkcie typu urządzenie wielofunkcyjne. Chętnie to zobaczę.

Z odpowiedzialności kontraktowej też będzie ciekawie. Niemniej jednak nie wydaje mi się, żeby miało to
nie polega bo go nie ma. Pytałam jak brzmi ten paragraf


@Limonene: Eeeee, eeeee, eeeee?

Pierwsza sprawa - to TY tego nei wiesz? Nie potrafisz sprawdzić? Ekspert od prawa, który mnei tutaj poucza i rzuca kategorycznymi stwierdzeniami!? NIEMOŻLIWE!

Druga sprawa - czytaj umiejętnie i ze zrozumieniem. Zacytowałem cały przepis art. 558 k.c. łącznie z paragrafem 2.
@GordonLameman: ja jebię, gdzie napisałam że jestem ekspertem od prawa i w którym miejscu cię pouczam? Po prostu kiedyś się gdzieś dowiedziałam że nie można wyłączyć prawa do rękojmi a gdy czytałam twój cytat źle umiejscowiłam kropkę. Serio, masz się o co ciskać.
ja jebię, gdzie napisałam że jestem ekspertem od prawa i w którym miejscu cię pouczam? Po prostu kiedyś się gdzieś dowiedziałam że nie można wyłączyć prawa do rękojmi a gdy czytałam twój cytat źle umiejscowiłam kropkę. Serio, nie masz się o co ciskać.


@Limonene: tutaj:

tak, napisz sobie swój regulamin, będzie ważniejszy niż prawo polskie XD


Mało mnie interesuje co i gdzie się dowiedziałaś. Napisałem Ci, że to bzdury, a Ty
nigdzie nie idę w zaparte, wydawało mi się że w twoim cytacie kropka jest za dwójką i nie przytoczyłeś tego paragrafu. Zadałem normalne pytanie, duh


@Limonene: Nope. Najpierw rzuciłaś kategorycznym stwierdzeniem, potem jeszcze durny tekst, gdy zwróciłem uwagę, że piszesz bzdury.