Wpis z mikrobloga

@Paviarotti: Super! Pięknie to wygląda. Mógłbyś napisać coś więcej o procesie? Nie wiedziałem, że można też składać fotki w ten sposób. Jest do tego specjalistyczny soft (coś w rodzaju składania panoram), czy PS i warstwy? Thx
@Paviarotti: Nie o to mi chodziło, skrótowo napisałem :)
Napisałeś, że robiłeś próbkę przy użyciu programu podanego przez @laza (założyłem, że próbkę robiłeś z tych zdjęć, których użyłeś do tytułowego składaka). Dlatego pomyślałem, że to dobry moment, żeby porównać efekt programu z ręcznym składaniem. Mam nadzieję, że teraz udało mi się przekazać to, co chciałem :)
@Paviarotti: Dzięki! Całkiem spoko wyszło, a rozumiem że roboty dużo mniej? Koniecznie muszę się wybrać na takie zdjęcia :)
Odnośnie obrabiania- robisz obróbkę wszystkich zdjęć na jednym nastawie przed składaniem? Nigdy się w to nie bawiłem, ale zastanawiałem się nad tym wczoraj i w teorii wyszło mi, że najlepiej zrobić foty w RAWie na tych samych ustawieniach, potem wszystkie "wywołać" i obrobić też na tych samych ustawieniach (żeby wszystkie były tak
@Paviarotti: Fajnie wyszło!
Ja 3 lata temu próbowałem łapać Perseidy, ale efekt wyjściowy z puszki był słaby jak cholera i odpuściłem sobie... Nie udało mi się uzyskać tak fajnej korekty barwy.
Dużo pracy przy obróbce spędzasz? Jak wygląda proces przy takich fotkach? Jakiego softu używasz?
@botul: importuję do Lightrooma, podstawowe korekcje - balans bieli, kontrast, czernie, lekko krzywe, korekcja obiektywu - to zajmuje 30 sekund. Później już lokalnie pędzlem lub filtrem gradacyjnym - dehaze (wyciąga zajebiście gwiazdy) i rozjaśnienie/przyciemnianie konkretnych obszarów + kontrasty lokalne (clarity). Później wywołuję i odszumiam już w fotoszopie i zapisuję do internetu ;] ogólnie szału nie ma, postaram się bardziej pobawić i zgłębić temat :D
@chuckd: no dokładnie tak robię, jedną