Wpis z mikrobloga

bardziej byłyby zainteresowane tym jak wygląda siatka niż tym czy to faktyczne, stuprocentowe odwzorowanie obiektu :D


@wutka: Rozumiem. Artystycznie i graficznie to kupa dobrej roboty.
Natomiast wiesz o co chodzi... Czasem jest zwyczajnie śmiesznie, gdy widzi się profesjonalnie już wykonane rendery z inżynieryjną abstrakcją ;-)

Bo zrobią dajmy na to graficy jakiś folder reklamowy. Wszystko pięknie, wszystko fajnie... A potem montujesz sprzęt fizycznie
  • Odpowiedz
@defoxe: do zleceń komercyjnych to by się załatwiło rysunki techniczne co by odwzorować idealnie sprzedawany produkt, także nie ma co histeryzować ( ͡° ͜ʖ ͡°) zmienię te bezpieczniki na potrójne i dodam kabelki i będzie git (jak już przy rzeczywistości to powiedz mi ile kabelków idzie do tych urządzeń :D)
  • Odpowiedz
co by odwzorować idealnie sprzedawany produkt


@wutka: No pewnie tak... Ja się tam dokładnie nie znam ale pewno z CAD'a da się to ładnie zaimportować.
W czym renderujesz?
  • Odpowiedz
@wutka: Cumplu a w jakim programie zrobic wizualizacje budynków, chciałbym zrobic rekonstrukcje fortyfikacji z moim mieście z dziewięcioma wiezami .trzema bramami i prawie 2k metrow muru,
SketchUp czy cos ambitniejszego?
  • Odpowiedz
@Atencyjny_Gerbil: z mojego doświadczenia sketchup nie nadaje się do większych, bardziej rozbudowanych modeli, bo w pewnym momencie zaczyna mieć ogromne problemy z prawidłowym generowaniem geometrii. Masz do wyboru sporo innych, lepszych (triali 30-dniowych oczywiście). Ja testowałem cinemę, 3dstudio, rhino, sketchupa, a nawet solidworksa i inventora :O a ostatecznie wybrałem Mayę jak główne narzędzie do pracy, w niej najlepiej się odnajduję i najszybciej potrafię zrobić to co chcę także ją z
  • Odpowiedz
@wutka: No popatrz sobie na śruby mocujące gniazdka, mam wrażenie ze krzyże na główkach śrub (tam gdzie sie wkłada śrubokręt) sa wypukłe zamiast wklęsłe
  • Odpowiedz
@wojtouchy: są wklęsłe, zwyczajne śrubki, najwidoczniej akurat w miejscu, które oglądasz, światło tak się odbija tworząc złudzenie, że są wypukłe
  • Odpowiedz