Wpis z mikrobloga

można pomylić z prawdziwością


@acidd: @wutka: tylko okablowania przy zabezpieczeniach brak ;-)
I trochę liczba i typ bezpieczników nadprądowych chyba błędny.
Do gniazd 3 fazowych (4 sztuki) powinny iść takie jak na fotce poniżej. Do tych niebieskich gniazdek zostają te bezpieczniki co masz.
Do niebieskich gniazdek dałbym też oddzielny wyłącznik różnicowoprądowy.
Następnie jakieś zabezpieczenie całej rozdzielni (taki jakby włącznik) znów np. bezpiecznikiem takim jak na moim zdjęciu.
;-)
Pobierz
źródło: comment_7yk6nf53CVnFZXrhbM2tk0ohuqddXahn.jpg
@defoxe: czyli powinienem mieć 4 takie potrójne bezpieczniki dla gniazd siłowych i 3 pojedyncze dla zwykłych gniazd tak? Po lewej, obok bezpieczników, to jest ochronnik przeciwprzepięciowy, a na szynie górnej to blok rozdzielczy.
czyli powinienem mieć 4 takie potrójne bezpieczniki dla gniazd siłowych i 3 pojedyncze dla zwykłych gniazd tak?


@wutka: tak.

Po lewej, obok bezpieczników, to jest ochronnik przeciwprzepięciowy


@wutka: A nie różnicowoprądowy?

BTW: zamiast kabelków wsadź od dołu taką szynę jak na poniższym zdjęciu.
Widzę, że chyba używasz modeli Hagera więc pewnie znajdziesz gotową... Jak nie to zwykły prostopadłościan jakiś i ok. ;-)

a na szynie górnej to blok rozdzielczy.


Myślę,
nie używam gotowych modeli


@wutka: Myślałem, że to gotowe. Hager (albo Legrand) dają zdaje się gotowe modele do robienia wizualizacji.
Mają już rozmiarowo to wszystko tak jak trzeba i można sobie wirtualnie sprawdzić jak to się wszystko w szafach pomieści.

@wutka: tak poszukałem, tutaj (chyba) są gotowce.
http://www.tracepartsonline.net/(S(1lecwxho0w30wehli5kk0thm))/content.aspx?class=LEGRAND

a takie modele robię w ramach ćwiczeń :D


@wutka: Artystycznie, to ładnie ci idzie i wszystko świetnie. Jednak pamiętaj, że wynajdywanie ponowne koła jest zbędne.
Są gotowe modele i warto ich używać. Szczególnie w takich przypadkach. ;-)
No i przez to zbliżasz się z renderingiem do oryginału, a przecież chyba taki jest cel.
@wutka: No masz rację. Z tym, że jeśli w przyszłości miałbyś zrobić render takiej skrzynki to weźmiesz gotowca, czy będziesz za przeproszeniem rzeźbił w gównie tydzień (z marnym efektem).
modelowałem na podstawie tego co zobaczyłem na zdjęciach i tego co mi się wydawało :D


@wutka: Ja to rozumiem, bardzo ładnie ci wyszło. Jednak jeśli byłbym chamskim pracownikiem uczelni i zrobienie takiej skrzynki dałbym studentom, to mimo iż wszystko "ładnie wygląda", to pewnie większość bym oblał ;-)
Dlaczego?
Bo artysta też musi czasem myśleć ;-)

O ile modelowanie twarzy osób, które wymyśliłeś jest jak najbardziej uzasadnione... O tyle modelowanie tego typu
@defoxe: wiem do czego dążysz i masz troszkę racji, ale osoby z branży graficznej bardziej byłyby zainteresowane tym jak wygląda siatka niż tym czy to faktyczne, stuprocentowe odwzorowanie obiektu :D