Wpis z mikrobloga

Cześć Mireczki i Mirabelki! Jeśli ktoś jeszcze nie widział a ma problem z wyborem części lub po prostu jest ciekawski to już są nasze nowe zestawy komputerowe na Sierpień! ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak wrażenia? Jakieś sugestie, pytania?

http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_sierpien_2016

#pcmasterrace #komputery #hardware #nvidia #amd
  • 20
@PurePC_pl: nie czaję tylko po co wsadzacie do zestawu za 900zł zasilacz za 120zł skoro można wsadzić najtańszego Iboxa za 70zł, który będzie równie sprawny co ten silentium cośtam, a te 50zł przeznaczyć na coś innego :>
@Dolan: Lepsza kultura pracy od iboxów, mniejsza awaryjność, łatwiejsza realizacja gwarancji.

@Colek: Obudowy są, o tutaj: http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_sierpien_2016?page=0,26
W przyszłym miesiącu czeka je zapewne spora przebudowa.

Jeśli chodzi o chłodzenie wodne - autorskie układy to kupa kasy i wiedzy, średnio to pasuje do zestawów, które maja być przewodnikiem i poradnikiem dla mniej obeznanych osób. Jeśli chodzi o AiO - tutaj dużej filozofii nie ma, ale są drogie - stąd ich brak
@Michuy: Z bardzo prostego powodu, cytując Sebastiana z uwag pod tekstem:

Tanie GTX 1060 są niby dostępne, jednak na razie sklep realizuje zasadę „co przychodzi, się rozchodzi”. Zamiast ASUS GTX 1060 Turbo chciałem wstawić Gainwarda z dwoma wentylatorami, ale system nie pozwala go dodać do koszyka (ASUSa i owszem...)!
@PurePC_pl: to jest dramat #!$%@? ta cała premiera tej karty, mam nadzieję że z racji że czekamy tak długo na rx 470(bo mówiło się przecież z plotek o jego premierze już w połowie lipca) to w dniu premiery normalnie będą dostępne modele z autorskimi chłodzeniami
@qmork: Zostały gruntownie przeredagowane i odświeżone. Trudno wypowiadać mi się za Jana Foltmana, ale zakładam, że stawiał bardziej na częstotliwość odświeżania i jakość wykonania w droższych monitora. Zresztą jakim modelem karty tutaj osiągnąć 120+ FPSów przy QHD w tytułach AAA? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jeśli komuś oczywiście nie zależy na wysokim Hz monitora to zawsze może śmiało zapytać. Na rynku jest sporo fajnych rozwiązań QHD/60 Hz/IPS. Chociażby
Jeśli komuś oczywiście nie zależy na wysokim Hz monitora to zawsze może śmiało zapytać. Na rynku jest sporo fajnych rozwiązań QHD/60 Hz/IPS. Chociażby dużo tańszy Dell U2515H.


@PurePC_pl: Ok, czyli monitory w zestawieniu został wybrane pod kątem grania i siedzenia na wprost do ekranu (przynajmniej większość do 2k).

Jaki w takim razie bardziej uniwersalny monitor poradzilibyście kupić do pracy z tekstem / internetu 40%, oglądania seriali 20% (leżąc na kanapie), gier
U2715H (podobno ciężko trafić dobrą sztukę, problemy z podświetleniem)

@qmork: moge polecić DELLa UP2716D, ma mniejszy problem z tym z tego co czytałem, no i w mojej sztuce też nie ma tego problemu. Jest też U2717H ale też podobno ma większe problemy z podświetleniem niż ten UP