Wpis z mikrobloga

Witam. Pod tagiem #sdmnadrodze będę codziennie wrzucał raport ruchu drogowego w Krakowie w trakcie trwania SDM. Pracuję w terenie jeżdżąc non stop więc mam dobry pogląd sytuacji. Zapraszam do obserwowania.

Dzien 2
Policja w ciągu dnia daje radę ogarniać skrzyżowania, kilka miejsc w mieście (np Rynek Podgórski) zamkniętych, Brzegi jeszcze pełne ciężarówek.

skala ocen:


8 - 12
Przejezdnosc 8/10 (0)
Ruch 2/10 (0)
Ilosc Pielgrzymow 5/10 (0)

12 - 18
Przejezdnosc 7/10 (-1)
Ruch 5/10 (0)
Ilosc Pielgrzymow 5/10

18 - 24
Przejezdnosc 9/10 (+2)
Ruch 1/10
Ilosc Pielgrzymow 5/10 (-2)

Podsumowanie:
Rano bez zmian, nadal fajnie się dojeżdża do biura. W ciągu dnia miejscami troszkę gorzej ze względu na zamkniętych kilka miejsc. Ja trafiłem tylko na Rynek Podgórski, jednak nie był to wielki problem, można było wjechać od strony kalwaryjskiej a wyjazd ul. Rękawka. Przejeżdżałem też dziś Opolską. Buspasy po obu stronach i tak naprawdę tyle. Jedzie się szybko i sprawnie. No i oczywiście ścisłe centrum dziś zamknięte (Frańciszkańska przede wszystkim) oraz utrudnienia na Lotnisku w Balicach w trakcie przylotu Papieża. Ogólnie w mieście miał być sajgon a nie było. Nadal tylko trzeba uważać na pielgrzymów wchodzących pod koła.

Prognozy na nastepny dzien:
Dziś przyjechał Papież, a jutro brzegi. Bieżanowska i Półłanki stają się strefą ruchu pieszego (ponoć). Można jeździć ale pieszy na jezdni też jest ok. Optymistycznie przejezdność 7/10 jednak na południu będzie to zapewne 5/10 jeśli nie mniej.

#sdm #sdmnadrodze #krakow