Wpis z mikrobloga

  • 0
@Glxon jak chcesz go odpalic na sucho to zworka w piny od atx do czarnej (masa) i zielonej (od zasilania) wiazce przewodu. No i wtyczka w prad
  • Odpowiedz
  • 1
@Glxon niezbyt dobrze, polacz wtyki w zlaczu ATX: zielony kabelek z czarnym (zobacz ktore piny to sa) i normalnie podlacz kablem zasilajacym
  • Odpowiedz
@kenguh: @Banderoza dobra połączenie wiem w złączu ATX tylko mi juz chodzi o kabel zasilający którym to zasile bo nie mam od komputera tylko takie coś znalazłem i nie chce żeby mi korki w------o
  • Odpowiedz
@Glxon: A choćby dlatego, że zdarzy się wypadek losowy ( kopniesz zasilacz, nie wiem spadnie książka na niego), kable się wypną i takie wysokonapięciowe zwarcie może Ci nawet dom podpalić... Nie słyszałeś nigdy o podpaleniach w wyniku wadliwej instalacji elektrycznej? To jest właśnie owa wadliwa instalacja elektryczna ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Glxon: W nich jest zwykle stabilizator 78L12 do 0,1A i to on ciebie ogranicza. Dla wentylatora stabilizacja napięcia niepotrzebna, możesz go pominąć. Wtedy tylko trafo możesz przegrzać, ale imo ono powinno taki zwykły wentylator 0,15A jeszcze wytrzymać.
  • Odpowiedz