Wpis z mikrobloga

Mireczki - jest nasz wyczekiwany test Sapphire Radeon RX 480 Nitro w wersji 4GB! ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jakieś uwagi, wrażenia? Wszystkie komentarze, zarówno pozytywne jak i te nieprzychylne obiecuje przekazać Sebastianowi. ( ͡º ͜ʖ͡º)

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_sapphire_radeon_rx_480_nitro_4_gb_niereferencyjny_polaris

TL;DR


#pcmasterrace #komputery #amd #hardware #purepc
  • 12
@PurePC_pl: Czyli wnioskując po testach to ta karta nie jest ani cicha, ani wybitnie wydajna (biorąc pod uwagę jak bardzo AMD Polska na FB nakręciło gawiedź na), ani energooszczędna, ani się nie kręci, ani w Polsce nie jest nawet tania. Co uważacie w takim razie za największą zaletę która miałaby skłonić Polaka do zakupu?
@PurePC_pl: Po głośnym Asusie sądziłem ze Sapphire będzie cichszy . Ale jednak nie. To jest jakaś porażka z ta głośnościa. Osobiście nigdy nie kupiłbym karty glosniejszej niż moje stare MSI TF gtx 770. Ciekaw jestem jak sobie MSI z rx480 poradzi, ale patrząc na te wyniki nie spodziewam się cudów.
@PurePC_pl Moim zdaniem pierwszy niereferent RX480 to rozczarowanie. Głośna przy obciążeniu, mniej wydajna od 1060 i ze sporym poborem mocy. Wiem, że jeśli cena ma być zachowana na takim poziomie, to nie można żądać wszystkiego, ale mogłoby być lepiej. Mam jeszcze nadzieję, że inni producenci wydadzą coś wartego uwagi i wydania pieniędzy. Tyle moim amatorskim okiem.
@wysuszony: Z odpowiedzią poczekamy do jutra, zgarnę Sebastiana by podzielił się z mirko jak on to widzi.

@Raffael: To fakt, kluczem tutaj może być cena w niedługim czasie. Dobrze dostosowana jest w stanie nadrobić pewne... "niedogodności". Pytanie czy do nas dotrze czy znowu zatrzyma się na granicy?

@Variv: Niestety. ( ͡° ʖ̯ ͡°) Kosiarka pełną gębą i o głośność nam niestety chodzi. Chociaż nie wszystkim
@PurePC_pl spodziewałem się, że rzeczywiście będzie to mocna konkurencja dla gtx1060. Zdawałem sobie sprawę, że raczej nie przebije osiągami karty zielonych, ale choć bardzo zbliży się w benchmarkach do gtx'a. Na tę chwilę lepiej dołożyć te 250 zł i kupić produkt n'vidii.
@wysuszony: Karta ma swoje minusy - to pewne, ale w cenie 1100 złotych to nadal dobra propozycja. Jeśli ktoś jest w stanie przeboleć obecny poziom głośności (który prawdopodobnie zostanie obniżony, chociaż jeszcze nie wiadomo o ile bo będzie nowy BIOS+sterowniki) to można śmiało brać. Bo co innego? Staruszka 970 z "oszukanym" 4GB? Czy droższe 390, 390x albo 1060? Bez większego budżetu nie da rady. (Mówimy oczywiście o nowych kartach!) ( ͡