Wpis z mikrobloga

#elblag #trojmiasto #wakacje #motoryzacja #polskiedrogi

Odcinek S7 Elbląg - Gdańsk to jest jakaś tragedia. Zawsze w sezonie był duży ruch na s7, ale teraz to jest jeden, wielki #!$%@?. Rozumiem, że trwa budowa nowej, dwupasmowej drogi na tym odcinku, więc pewne utrudnienia są nieuniknione. Problem w tym, że generalni wykonawcy mają totalnie w dupie zakorkowane drogi.

Ta nowa, tymczasowa droga, zaraz przed Nowym Dworem Gdańskim, to jest jakaś parodia. Jest tak cholernie wąska, że nawet nie da się wyprzedzić rowerzysty. Oba pasy są wiecznie zakorkowane, a do tego robotnicy drogowi co chwilę zatrzymują ruch, by przepuścić przez drogę ciężarówki czy te wielkie wozidła. Jazda jest cholernie powolna, ale płynna do czasu, aż nie zatrzymany zostanie ruch. Niby tylko na chwilę, ale z taką częstotliwością, że droga jest kompletnie sparaliżowana.
Wczoraj jeszcze do tego trafiła się karetka na sygnale. Nie było szans, żeby ją przepuścić. Sunęła się powoli razem z resztą samochodów... Dobrze, że jeden z kierujących ruchem był ogarnięty i umiejętnie zatrzymał pasy, by mogła śmignąć najpierw lewym, a potem prawym pasem.
Chwilę później temu samemu kolesiowi zwróciłem uwagę, żeby tak często nie zatrzymywali ruchu. W odpowiedzi usłyszałem, żebym sobie do kierownictwa Budimexu (generalnego wykonawcy) zadzwonił...

Ogólnie to z Elbląga do Gdańska jechałem ponad 3 godziny...

Orientuje się ktoś, gdzie można zgłaszać zażalenia w sprawie wykonawców tej drogi? Jakaś instytucja sprawuje pieczę nad budową nowej drogi czy to kompletna samowolka generalnych wykonawców?
  • 7
@jedrekk: Wystarczyłoby położyć trochę więcej asfaltu, żeby zrobić pobocze, po którym jechałby sobie rower, a nie jakieś kamyki, na których można się #!$%@?ć. Zresztą, ta nowa droga chyba ma służyć potem jako lokalna dla pobliskich miejscowości. Przynajmniej tak słyszałem.
@insu: Droga jest masakryczna, taki sam sajgon jest przy Ostródzie pamiętam jak robili odcinek Małdyty Elbląg to nie było takich jazd, ktoś tego nie przemyślał i zrobił jeden wielki #!$%@?.