Wpis z mikrobloga

@eloar Przez to co lepszy wybór i bardziej opłacalne do kupna taka na 3-4 lata żeby pograć w nowe gry. Nie mówię że wszystkie na najwyższych, ale wiedzmina bym w 1080p na wysokich w 60 klatkach. Generalnie widziałem, że ludzie hejca AMD a od około 10 lat sam na nVidiach siedzę.
@Keygan: w takim razie zdecydowanie rx 480 bo za te 2-3 lata to dx12/vulcan to będzie standard a w nich rx 480 sobie lepiej będzie radził, tylko kupuj z niemiec jbc jakiegoś power colora i tyle
@Keygan: https://youtu.be/zaJvkLqgzgo
RX480: ciepła, głośniejsza, trochę tańsza, mniej wydajna z obietnicą lepszej wydajności (to już zależy czy wierzysz AMD)
1060: chłodniejsza, cichsza, droższa, na ten moment wydajniejsza
Wybór zostaje Twój, czy bierzesz to co wydajniejsze czy obietnicę wydajności za jakiś czas ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Jurigag: co do DX12, zobacz jak wyglądają karty w RoTR w filmie powyzej
@foqus: a to zobacz sobie jak wyglądają quantum break, htimanie czy ashes of singularity, doomie, top kek, jedna gra jaskółki nie czyni, to nie jest obietnica wydajności za jakiś czas, masz już tytuły na dx12/vulcan i rx 480 jest tam wydajniejszy
@foqus: i co w związku z tym ? tak sobie wycenił xkom i tyle, w niemczech normalna cena tj 1390 zł, jeśli kupuje gtx 1060 na rok, półtora, będzie to karta idealna, ale potem jest do wymiany, jeśli chce kartę na dłużej tj 3-4 lata - no to rx 480 jest lepszym wyborem i nawet nie chodzi tu o samego dx12/vulcana, nvidia po prostu ignoruje stare karty i tyle
@Jurigag: Fakt, przegięli z ceną dlatego wrzucam. Według mnie obydwie karty są dobre i co autor nie wybierze to myślę że będzie zadowolony, a dla rynku to dobrze że w tym przedziale cenowym jest zbliżona konkurencja. Może się okazać że RX480 będzie miał przewagę w nadchodzących grach, a może też się okazać że gry będą lepiej zoptymalizowane na Pascale, tego nie wiemy