Wpis z mikrobloga

363054 - 29 - 38 - 40 - 56 = 362891

Szybki spontaniczny urlop w Dolomitach. Niestety okazało się że Cortina to mało przyjazne miejsce dla zwolenników MTB w wydaniu bardziej Enduro niż XC - długie, nużące podjazdy (często asfaltowe albo wręcz wypychy), mały wybór i słabe oznakowanie tras, zjazdy szutrowymi drogami wysypanymi jakimś tłuczniem na którym nie ma praktycznie żadnej przyczepności. Na 4 trasy zaledwie jeden ~3km odcinek podchodzący pod singla, oraz jeden mega trudny technicznie zjazd z gatunku tych które dają przyjemność z przeżycia a nie jazdy - chociaż to akurat był szlak pieszy z zakazem jazdy rowerów, zakończony wnoszeniem roweru przez 3,3 km i 819 metrów wysokości...

Ogólnie nie polecam tam jechać z #mtb - lepiej zabrać uprząż i spędzić ten czas na ferratach, lub ewentualnie na tradycyjnej szosie.

#cortina #dolomity #enduromtb

Statystyki:

Dystans: 29 km
Przewyższenia: 1,669m
Czas: ◷05:56:09
Średnie tempo: 12:10 min/km
Średnia prędkość: 4,93 km/h
Średni puls: ❤142.9bpm
Maksymalny puls: ❤220bpm

Dystans: 38 km
Przewyższenia: 1,131m
Czas: ◷03:33:14
Średnie tempo: 5:37 min/km
Średnia prędkość: 10,68 km/h
Średni puls: ❤129.2bpm
Maksymalny puls: ❤160bpm

Dystans: 40 km
Przewyższenia: 1,776m
Czas: ◷03:21:20
Średnie tempo: 5:00 min/km
Średnia prędkość: 11,97 km/h
Średni puls: ❤111.7bpm
Maksymalny puls: ❤164bpm

Dystans: 56 km
Przewyższenia: 2,527m
Czas: ◷07:28:59
Średnie tempo: 7:59 min/km
Średnia prędkość: 7,51 km/h
Średni puls: ❤127.5bpm
Maksymalny puls: ❤177bpm

W tym tygodniu to już 163km!
#rowerowyrownik #ruszwroclaw

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

Diabl0 - 363054 - 29 - 38 - 40 - 56 = 362891

Szybki spontaniczny urlop w Dolomitac...

źródło: comment_sFTfKc90ZyKtmtmv1qTVZmSQx5zuJHHW.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@manedhel: nie wykluczam że kiedyś wykorzystam twoją ofertę, ale na razie w planach mam tylko Gardę we wrześniu oraz jakąś deskę zimą. No chyba że znowu pojawi się jakaś "tania" okazja :)
  • Odpowiedz
@damian_co_dalej: Miał być wyjazd po kosztach, okazało się że wyszło prawie dwa razy więcej niż myślałem :) Ot, taki psikus.

@manedhel: O gardzie jest dużo pozytywnych opinii i podobno dobrze rozwinięta infrastruktura rowerowa, w tym enduro. W Cortinie też jest "bikepark", ale jak biwakujący obok Szwajcarzy zobaczyli nasze trailowce zdecydowanie nam to odradzili. Do tego drugiego dnia jeden z nich się tam połamał (bark), a zarówno rowery i osprzęt mieli
  • Odpowiedz
@Diabl0: Immo Garda jest mocno przereklamowana. Byłem w zeszłym roku. Od razu Ci mówię żebyś odkładał na busy które Cię wywiozą do góry :). A i sama Garda jest droga - noclegi.
  • Odpowiedz
@uysy: Byłem nad Gardą w zeszłym roku (tyle że na szosie) więc ceny znam i akceptuję, podobnie jak i koszty busów oraz wyciągów :)

A jak same trasy w Tignes wyglądają?
  • Odpowiedz