Wpis z mikrobloga

@jarpen1234: Ok, za pozwoleniem. Najlepiej stoję z Javą i chcę iść w tym kierunku. Na chwilę obecną uważam się za pasjonata i mierzę dużo wyżej niż zwykły klepacz w dłuższym czasie, bo analiza kodu mi sprawia po prostu przyjemność. Znajomość:
-OOP z dziedziczeniem i polimorfizmem to oczywistości,
-GUI przy pomocy SWING i AWT + obiekty zdarzeń,
-obsługa wielowątkowości, kolekcje, strumienie
-JDBC
Dodatkowo mam pewne pojęcie o JavaBeans, podstawy Spring (wstrzykiwanie zależności + programowanie aspektowe), obecnie uczę się mechanizmu servletow.
Probka kodu na https://github.com/arkadiusztolkacz 2 programiki okienkowe - jeden hobbistyczny, drugi zaliczający podyplomówkę.
Mam pewną znajomość narzędzi Git i Maven.
Inne: SQL - standard MySQL i Oracle SQL
Inne: Technologie webowe - HTML(standard 4), CSS , PHP - umiejętność na poziomie zbudowania wystylizowanego serwisu z interfejsem użykownika, łączącego się z bazą danych, umożliwiającym pobieranie, modyfikowanie, itd.
Inne: C++ :OOP + logika wskaźnikowa
Inne: Linux - za dużo nie poszaleję, ale uczę się od niedawna Ubuntu na Virtual Machine. Terminala się nie boję mimo połowy życia na Windowsie.

Potencjalne minusy w oczach przyszłego pracodawcy - brak doświadczenia w IT, najbliżej do branży było mi, jak montowałem internet bezprzewodowy, albo monitoringi i alarmy, a ostatnie lata pracowałem jako kierowca w kurierce i hurtowniach. Obawiam się, że widząc te pozycje w CV mogę być skreślany, a przecież nie wykreślę tego zostawiając puste pola. Generalnie od półtora roku wieczorami zakuwałem programowanie ile dałem rady, a w kwietniu tego roku rzuciłem robotę i już tylko zakuwam od tego czasu i stwierdziłem, że już pora.
  • 2
@Legion616: znajomość oczywiscie określiłeś sobie sam na podstawie tutoriali z neta, bo doświadczenia zero ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zaczynasz klasycznie - nic nie wiesz, wymagania masz i przejmujesz sie rzeczami którymi nie powinieneś. Idź do jakiejkolwiek roboty w temacie i tyle
@M4ks: Jakie wymagania? W sumie ten wpis to kontynuacja poprzedniego, gdzie na wstępie określiłem, że jak się uda to celuję na stanowisko junior, ale nawet staż, czy praktyki mnie zadowalają. Problem w tym, że póki co rozsyłam, a odzew niewielki.