Wpis z mikrobloga

Atak w Nicei powstrzymał muzułmanin
"W Nicei ofiar mogło być o wiele więcej, gdyby nie Egipcjanin, którego brawurowa akcja pomogła policjantom zabić zamachowca. 19-tonową ciężarówkę, której kierowca śmiertelnie potrącił 84 osoby i zranił ponad dwieście, zatrzymał turysta z Egiptu, Nadir asz-Szafi’i."
http://www.wykop.pl/link/3274267/atak-w-nicei-powstrzymal-muzulmanin/
#mirkospam #neuropa #4konserwy
  • 9
@teren: Jeśli tak było, to chwała mu za to, ale co ma na celu ten post? Pokazać, że są też normalni muzułmanie, a nawet stanowią zdecydowaną większość? To faktycznie odkryłeś Amerykę. Śmieszne są te próby odwracania kota ogonem - najpierw zachodnie media podkreślały, że jedną z pierwszych rozjechanych osób była muzułmanka, teraz historia o bohaterskim Egipcjaninie.
@flamel:

Pokazać, że są też normalni muzułmanie, a nawet stanowią zdecydowaną większość? To faktycznie odkryłeś Amerykę.

normalni ludzie dobrze o tym wiedzą, ale to jest wykop i tu jest pełno prawactwa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Śmieszne są te próby odwracania kota ogonem - najpierw zachodnie media podkreślały, że jedną z pierwszych rozjechanych osób była muzułmanka, teraz historia o bohaterskim Egipcjaninie.

no nie pasuje do ksenofobicznej propagandy jak
@teren: Nie wiem w jaki sposób jest to ksenofobiczne. Wiadomo, że ta wojna nie dzieje się na tle religijnym, tylko na tle ekonomiczno-demograficznym. Religia to tylko otoczka dla tych powodów, po prostu łatwe w zrozumieniu opakowanie i etykieta tego konfliktu. W tym sensie sam używam dla uproszczenia pojęcia wojny islamu ze światem zachodnim. Podobnie przecież opakowuje się krucjaty jako wojny religijne, pomijając zazwyczaj ich prawdziwe powody.Używanie tej etykiety nie zmienia faktu,
Nie wiem w jaki sposób jest to ksenofobiczne.


@flamel: to musisz żyć w piwnicy bez dostępu do informacji ze świata

Wiadomo, że ta wojna nie dzieje się na tle religijnym, tylko na tle ekonomiczno-demograficznym.

prawica mówi co innego, że to wojna cywilizacji/kultur, a właściwie inwazja islamu

W tym sensie sam używam dla uproszczenia pojęcia wojny islamu ze światem zachodnim.


nie musisz mi mówić że prawica wszystko upraszcza ;), a z uproszczeniami
@teren: Strasznie uproszczony ten twój związek przyczynowo-skutkowy. Ale widzę, że używasz nawiedzonej retoryki anty-prawackiej, wszystko sprowadzając do winy prawicy i jednocześnie na siłę wybielając islam. Nie jesteś lepszy od sebixów z osiedla, którzy każdemu opalonemu chcą #!$%@?ć, używasz tego samego języka co oni, tak samo upraszczasz sobie świat, żeby wszystko pasowało do jedynej słusznej wizji prawica=imperializm=neoliberalizm=zło.

Chyba sam się zgodzisz, że nie mamy o czym rozmawiać. Zresztą tak mi świta, że
Strasznie uproszczony ten twój związek przyczynowo-skutkowy.


@flamel: to nie mój związek tylko tak właśnie jest

Ale widzę, że używasz nawiedzonej retoryki anty-prawackiej, wszystko sprowadzając do winy prawicy i jednocześnie na siłę wybielając islam.

nie wybielam islamu, tym bardziej na siłę

używasz tego samego języka co oni, tak samo upraszczasz sobie świat, żeby wszystko pasowało do jedynej słusznej wizji prawica=imperializm=neoliberalizm=zło.

może imperializm i neoliberalizm to nie są pomysły prawicowe? ( ͡°
@teren: Specjalnie wszedłem w źródło tych rewelacji, bo byłem pewien, że to wybiórcze #!$%@? i się nie zawiodłem:

From 1922 to 1925, Mussolini's regime pursued a laissez-faire economic policy under the liberal finance minister Alberto De Stefani. De Stefani reduced taxes, regulations, and trade restrictions and allowed businesses to compete with one another. But his opposition to protectionism and business subsidies alienated some industrial leaders,and De Stefani was eventually forced