Wpis z mikrobloga

Jak działa rozpoznawanie głosu w nowym #opel #astra K 2015?

Mureczki jeździłem ostatnio tym autem i się zakamerowałem. Teraz kończę składać z tego jakieś coś dłuższego. Dajcie kilka plusów na zachętę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

To jeden z pierwszych fragmentów pierwszego filmu, więc się nieco stresuje. Próbowałem na nim podać głosowo punkt docelowy nawigacji. Jak widać działa to trochę gorzej niż w #android ale wciąż lepiej znacznie niż w #windowsphone ;) Koniec końców adres wpisałem ręcznie, choć podobno sposobem jest powiedzenie najpierw miejscowości. Tyle, że nawet sama nawigacja mówi odwrotnie.

Taguje też #motoryzacja #samochody #technologia #heheszki i trochę #carboners a trochę nie, bo to 1.0 turbo 3 cylindry

Chętnych na powiadomienie uprasza się subskrypcję #leftlane :)
j.....i - Jak działa rozpoznawanie głosu w nowym #Opel #Astra K 2015?

Mureczki jeź...
  • 10
@jarekzzapolski: Z całym szacunkiem, ale do dziennikarki motoryzacyjnej mam mocno ścisłe podejście. Tak jak dziennikarz telewizji publicznej powinien błyszczeć nienaganną polszczyzną i tym sposobem edukować ludzi, tak ktokolwiek zajmujący się motoryzacją, powinien pokazywać prawidłowe posługiwanie się samochodem. Nonszalancka pozycja, luźna ręka a'la 3-dniowy dorsz spoczywająca flakiem na ramieniu kierownicy, zabawy multimediami podczas jazdy w ruchu miejskim... Sorry, ale jestem na nie.
@jarekzzapolski: Gadanie jest ok. Dużo ludzi jeździ tak, jak ja od Ciebie tego wymagam. Zwłaszcza ludzie, którzy dzięki dobrej pozycji rąk na kierownicy i skupieniu się na drodze uratowali się kilka razy przed poważnym dzwonem.
@kowzan: bez przesady, rękę odrywam choćby żeby zmienić bieg, czyli w mieście bardzo często. Dla mnie niczym to się nie różni od zmiany stacji radiowej, czy odebrania telefonu przez zestaw głośnomówiący. Nigdzie nie jest to zakazane. A że skupiać się trzeba na drodze popieram jak najbardziej.
@kowzan: dobra, doczytałem, wg kodeksu trzeba trzymać co najmniej jedną rękę na kierownicy. Ale faktycznie nie jest to dobry nawyk, a jak przeglądam resztę swoich filmów - jest u mnie silnie rozwinięty ( ͡° ʖ̯ ͡°)