Wpis z mikrobloga

@akanonimk: Siemanko,
mieszkałem kilka lat na Dąbrowie, więc coś tam mogę skrobnąć.
Ogólnie Dąbrowa uważana była (i jest chyba nadal) z jedną z lepszych dzielnic Gdyni. Jest dość spokojnie, większej patologii nie ma (choć wiadomo, że trochę lokalnych dresów pewnie się znajdzie). Ze względu na część zabudowaną przez domki jednorodzinne dzielnica uważana jest za zamożną, ale to oczywiście kwestia odbioru osobistego i trochę stereotypowe spojrzenie.
Lokalizacja atrakcyjna, ale dojazd do centrum
@PierwotnyChips: @piteerowsky: @botul:

Sprawa wygląda prosto. Znalazłem mieszkanie na Dąbrowie. Co prawda od prawie roku mieszkam na Wielkim Kacku więc orientuje się co nieco. Chciałem wypytać o część Dąbrowy przy Rdestowej. Czy nie ma problemu z bliskim sąsiedztwem(przez ulicę) terenów handlowo/warsztatowo/przemysłowo/produkcyjnych?

Druga kwestia to budowa obwodnicy metropolitalnej. Będzie przebudowywany węzeł Karwiny i z tego co wyczytałem to Chwaszczyńska będzie poszerzana o jeden pas w każdą stronę. Co prawda rdestowa
@akanonimk: Leśny Zakątek to bardzo atrakcyjna lokalizacja, jednak z tego co wiem nadal borykają się z problemem zalewań z pobliskiej giełdy, są to byłe tereny podmokłe. Sama bliskość giełdy towarowej tez może być uważana za minus. Podobno trwają rozmowy z deweloperem na temat wykupu tego terenu pod zabudowę mieszkalną, ale ciągnie się to już lata. Więc póki co - tiry i drobny handel. Za to otoczony jesteś lasem, 2 minuty do