Wpis z mikrobloga

  • 1
@Fracha Nie czują zagrożenia ze strony konkurencji to sobie pogrywaja. Jak by były jz autorskie rx480 to szybciej by się kwapili do pokazywania testó. Ewentualnie mieli zawirowania czy wersje 3gb wydawać czy nie. Plus chociaż taki ze od razu modele autorski będą.
  • Odpowiedz
@Variv: Gdyby nie czuli żadnego zagrożenia to raczej nie byłoby problemu z opublikowaniem testów - tak przynajmniej mi się wydaje. Muszę wymienić grafę i padło właśnie na 1060 - zwlekam z tym i zwlekam. Chociaż jeśli faktycznie tego 19 będą również niereferenty i dostępność będzie na normalnym poziomie to wybaczę zielonym ;) Oby tylko nasi janusze nie zawołali 1800 cebulionów za ten model...
  • Odpowiedz
  • 0
@PurePC_pl Pewnie do ostatniej chwili się zastanawiali czy dać wersje 3gb i czy dać wsparcie sli. A wasze zdjęcie jednak kwestie sli rozwiał przed oficjalnym potwierdzeniem.
  • Odpowiedz
@Variv: To że premiera w okolicach 19 to też wiedziałem z tego co przeciekło do neta, dziwi mnie jednak fakt przesunięcia właśnie NDA na testy. Zastanawia mnie co zieloni mogą tym "zdziałać" na swoją korzyść.
  • Odpowiedz
  • 0
@Fracha Też nie wiem. Dziwny ruch. Chyba ze liczą ze ktoś nie będzie czekał i kupi 1070 xd

Co do ceny ja obstawiam kolo 1600 zł.
  • Odpowiedz
@Variv: Uśredniając podane ceny za 1080 i 1070 a cenę w sklepach to wychodzi, że 1$ "kosztuje" u nas 5,20. Skoro niereferenty mają się zaczynać od 249$ to daje nam ~1300zł a to byłoby bardzo dobrą wiadomością dla wszystkich ;)
  • Odpowiedz
  • 0
@Fracha Niby się mają zaczynać ale zobacz na ceny referatów i autorskich 1070 - autorskie troszeczkę droższe od ref a też miały być tańsze. Wiec za 300 $ to około 1550 by było niby. To już mały podatek od nowości doloczylem do tych 1600 xd No ale zobaczymy.
  • Odpowiedz
@PurePC_pl: Nvidia odwala to samo co AMD? Testy w dniu premiery? Po ostatnich niespodziankach z RX 480 to wolę poczekać aż początkowe niespodzianki wyjdą na światło dzienne.
  • Odpowiedz
Bardzo prosta logika. AMD samo sobie podłożyło nogę swoją premierą, więc nvidia nie polega na konkretnych wynikach, tylko na PR. Oczywiście wyniki i stosunek cena-jakość wypadną na korzyść AMD, ale wtedy będzie już za późno.
  • Odpowiedz
@PurePC_pl: załóżmy, że testy wykażą równą wydajność 480 i 1060. Cena też będzie taka sama. Patrząc na technologie takie jak gameworksy hairworksy a także sterowniki i całokształt lepiej brać nvidie czy amd?
  • Odpowiedz
załóżmy, że testy wykażą równą wydajność 480 i 1060. Cena też będzie taka sama. Patrząc na technologie takie jak gameworksy hairworksy a także sterowniki i całokształt lepiej brać nvidie czy amd?


@Michuy: Osobiście przy takim założeniu brałbym Nvidie. Ale głównie ze względu na shadowplay i zapowiedziany ansen - bardzo mi się ten bajer spodobał na prezentacjach.
  • Odpowiedz
@Michuy: Używając wyobraźni i zakładając, że cena i osiągi są takie same to i tak nie jest prosta odpowiedź. Jedna i druga karta ma mocniejsze strony w pewnych zastosowaniach od konkurenta i to tym raczej powinien każdy użytkownik kierować się przy wyborze.
  • Odpowiedz
@Michuy: Jeśli masz mocny procesor (i5 6600k z OC do 4.5 ghz tak żeby okiełznać narzut sterownika amd na procesor) to brałbym rx 480 który w dx 12 ma przewagę a każda nowa "głośna" gra będzie wychodzić w dx 12.
  • Odpowiedz