Wpis z mikrobloga

Czy jest na wykopie ktoś, kto studiuje #prawo albo jest już legitnym prawnkiem, znawcą prawa bankowego/kredytowego/pożyczkowego znajdzie się chociaż jeden?

Potrzebuję odpowiedzi dotyczącej prawa kredytowego/pożyczkowego ponieważ firma pożyczkowa robi mnie ostro w #!$%@? i dzwonili do mnie jacyś windykatorzy wynajęci przez ów firmę, sprawa dotyczy tego iż od kwietnia spłacam normalnie raty, mam na to potwierdzenia przelewów, konta się zgadzają no wszystko się zgadza, oni każa mi w trybie natychmiastowym spłacić całość i nie uznają tamtych wpłat. Co w takim przypadku powinienem zrobić, niestety nie mam takiej kwoty na już żeby oddać a odsetki mi cały czas nabijają.

A może to ich taktya na wyruchanie klienta, żeby zapłacił od razu a później niby się wszystko wyprostuje ale kasy mi nie zwróca?

#prawo #kiciochpyta #pomocy #finanse
  • 19
@matowoszary: przeczytaj jeszcze raz a nie zadajesz głupie pytania...Mam umowę, mam wszystkie zgody, mam potwierdzenia przelewów, wysłali do mnie pismo i poinformowali mnie telefonicznie że niby od kwietnia spłaty ratalne nie są zaakcpetowane w takim stanie jakim mam na umowie i że mam wpłacić całośc teraz, chociaż mam na to wszystko papiery, że zgoda jest, że wszystko jest zatwierdzone przez nich i te raty które wpłacałem są zgodne z umową.
@GordonLameman: Mam od nich na piśme wszystko, umowę pierwotną pożyczki, umowę a propos spłaty ratalnej, harmonogram spłat, potwierdzenia przelewów, dzwonił do mnie windykator, firma pośrednicząca w spłacie rat. Wysłałem im wyjaśnienie, wszystkie dokumenty i potwierdzenia wpłat z numerami konta, wszystko się zgadza a oni nadal chcą całej wpłaty.
@Adams_GA: Ale oni mi nie uznają tych wpłat już dokonanych, twierdzą, że nie było na to zgody, chociaż była u pierwotnego wierzyciela. Jakbym przelał kase po prostu komuś i a stan zadłużenia, saldo pozostaje bez zmian. Nie dostałem od kwietnia inf na temat zmiany wierzyciela.
@BadHabit: Art. 512. Dopóki zbywca nie zawiadomił dłużnika o przelewie, spełnienie świadczenia do rąk poprzedniego wierzyciela ma skutek względem nabywcy, chyba że w chwili spełnienia świadczenia dłużnik wiedział o przelewie. Przepis ten stosuje się odpowiednio do innych czynności prawnych dokonanych między dłużnikiem a poprzednim wierzycielem.
Nowy wierzyciel wchodzi w prawa poprzedniego, więc co do zasady nie powinien zażądać natychmiastowej spłaty.
Ale dla pewności musiałbym przejrzeć umowę, czy nie ma tam jakiejś klauzuli na to pozwalającej, a ponadto czy nie byłaby ona klauzulą niedozwoloną. W ogóle - o jak dużej kwocie mowa i jaki to pożyczkodawca był? Może być na PW, o ile jest tu coś takiego na wypoku.
I czy będę musiła wpłacić całość tak jak mi kaze nowy wierzyciel czy moge sie trzymac starego harmonogramu? Albo ustalac z nowym wierzycielem raty.


@BadHabit: wróżką nie jestem, bez dokumentów Ci nie powiem co tam podpisałeś i jaka była sytuacja wpłat