Wpis z mikrobloga

@void1984: a ja tak nie uważam! Bo można być dumnym z bycia np. Polakiem - przecież mamy wspólne problemy, mieszkamy koło siebie, mówimy w tym samym języku, mamy wielu sławnych osób, sztuka, kultura, zachowania... Tak jak z głusi - mają te same problemy, posiadają taki sam język, żyją w wspólnocie (w sensie spotykają się itp.). To samo z Afroamerykanami, Homoseksualistami...
Bo można być dumnym z bycia np. Polakiem - przecież mamy wspólne problemy, mieszkamy koło siebie, mówimy w tym samym języku, mamy wielu sławnych osób, sztuka, kultura, zachowania... Tak jak z głusi - mają te same problemy, posiadają taki sam język, żyją w wspólnocie (w sensie spotykają się itp.).

@molhubert: Być dumnym z utraty słuchu, to jak być dumnym z utraty polskiego obywatelstwa.
Być dumnym z utraty czucia w nogach to
@void1984: to co? Mają całe życie płakać i siedzieć w piwnicy? Płakać bo są inni? Może od razu się powiesić?

Być dumnym z utraty czucia w nogach to nie to samo co bycie dumnym z bycia Polakiem.


Po pierwsze - podałem przykład głuchych, a nie osób niemogących chodzić.
Po drugie - wytłumacz mi różnice. To że brzmi to niedorzecznie, nie znaczy, że takie jest. Polacy, tak samo jak głusi mają swój
@Anaris: Nie, w NAJLEPSZYM[chociaż czy tutaj można wprowadzić podział lepszy/gorszy?] wypadku to jest cecha człowieka niezależna od jego woli. W ogóle podział rzeczy na normalne i nienormalne...jest krótko lub względnie długo mówiąc bardzo niewłaściwy lub według innych skrajnie głupi. Przecież celem tego filmu nawet nie jest przekazywanie poglądu, że takie zachowania są normalne. To raczej pokazanie, że takie rzeczy występują i nie należy się ich obawiać lub potępiać(bo to prowadzi do
to co? Mają całe życie płakać i siedzieć w piwnicy? Płakać bo są inni? Może od razu się powiesić?

@molhubert: Świadomość ograniczeń, a płakanie w piwnicy to różne rzeczy.
Co jeszcze ogłuszanie słyszących, by też mogli zacząć być dumni?

Po pierwsze - podałem przykład głuchych

Nadal nie widzę powodu do dumy z powodu utraty słuchu. Można być dumnym z zaradności w życiu, pomimo utraty słuchu, ale nie z powodu jego utraty.
W ogóle podział rzeczy na normalne i nienormalne...jest krótko lub względnie długo mówiąc bardzo niewłaściwa lub według innych skrajnie głupi.


@NonOmnisMoriar: xD
Ty wiesz co znaczy słowo NORMA? Jeżeli 99% ludzi jest hetero, a 1% homo, to czucie pociągu do przeciwnej płci jest NORMALNE, a do tej samej NIENORMALNE.

To wy zmieniliście znaczenia tego słowa - dla was nienormalny == zły. Nie jest tak.

(bo to prowadzi do takich sytuacji jak
Świadomość ograniczeń, a płakanie w piwnicy to różne rzeczy.


@void1984: niepełnosprawni wiedzą że nie mogą wszystkiego.

Co jeszcze ogłuszanie słyszących, by też mogli zacząć być dumni?


Co ty bierzesz? Nie wiem jak ty to wywnioskowałeś z mojej wypowiedzi.

Nadal nie widzę powodu do dumy z powodu utraty słuchu.


To napisz, dlaczego ludzie są dumni z bycia Polakiem.
niepełnosprawni wiedzą że nie mogą wszystkiego.

@molhubert: I są z tego dumni. Jak na załączonym nagraniu. To właśnie jest chore.

Nie wiem jak ty to wywnioskowałeś z mojej wypowiedzi.

Wniosek nasuwa się sam - nie chciałbyś by pozostali te mogli być dumni?

To napisz, dlaczego ludzie są dumni z bycia Polakiem.

Skąd mam wiedzieć? To kwestia losowa niczym kolor skóry.
Ty wiesz co znaczy słowo NORMA? Jeżeli 99% ludzi jest hetero, a 1% homo, to czucie pociągu do przeciwnej płci jest NORMALNE, a do tej samej NIENORMALNE.


@Anaris: o #!$%@? mać xD najlepszy dzisiaj
pokaż mje screena ze słownika i udowodnij to gówno