Wpis z mikrobloga

#xiaomi #mi5 #zuk2 #zuk #telefony

Mirki, stanąłem przez wyborem następcy dla mojego wysłużonego (i przy okazji ciut za dużego) LG G3.
Rozważam dwie opcje od naszych majfrendów: Xiaomi mi5 (wersja 64 GB) lub też ZUK Z2 (wersja z 4 GB RAM). Jakie są wg was podstawowe za i przeciw? Przy ZUKu niepokoi mnie tylko graficzna nakładka, bo w porównaniu z MIUI to raczej będzie lipa. Co jeszcze?
  • 24
@Re-volt: W tym momencie bujam się z odblokowanie bootloadera w mi5 siostry. Trochę ujowa procedura żeby pozbyć się tych wszystkich chińskich śmieci i krzaków na rzecz MIUI Polska, nie mówiąc już o zrobieniu roota. W obecnej G3 po wgraniu fulmics-a przez TWRP update systemu to kwestia paru minut, aktualizacje dosyć częste.

Podoba mi się MIUI. Jest szansa żeby zainstalować je w ZUKu?
@Re-volt: widzę, że jesteś antyfanem MIUI co podkreślasz w każdej możliwej sytuacji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
CyanogenModa znam i szanuję, ale mimo wszystko nie można powiedzieć o nim że to najbardziej stabilny ROM :)
@Re-volt: ZUK 2 pro ma mniejszą baterię... to minus. Jakie są inne powody, żeby przestać interesować się wersją pro?
@AllOver: Instalowałem swego czasu CM na LG G3, wróciłem po jednym dniu do stocka.
@3erpl: Strasznie mnie denerwuje oczekiwanie na odblokowanie bootloadera przez skośnookich. Masz jakiś sposób żeby to przyspieszyć?
@a55a5in: 7 dni jakieś, prosisz o odblokowanie przed zamówieniem i prawie jak przyjdzie to masz pozwolenie. nie musisz mieć telefonu żeby prosić o odblokowanie bl
@a55a5in: Pokaż mi choć jeden soft MIUI bez problemów, fora aż pękają od od błagań o pomoc, a to aparat robi słabe fotki, a to aplikacje są zabijane, problemy z gospodarowaniem pamięcią i nie wspomnę że przez kilka firm od bezpieczeństwa system uznany za bardzo niebezpieczny. Co tygodniowe łatki nie naprawiają niestety problemów. Ich poprzedni flagowiec Mi4 jeszcze długo po premierze Androida 6 nadal pracował na andku 4.4.!!!
@czamarek: a nie wynika to po prostu z liczby użytkowników telefonu i skali działalności? Ciężko żeby problemów użytkowników xiaomi którego używa pół mirko było mniej od chociażby One Plusa czy innych "zabójców flagowców"...

@Re-volt: toś mnie podsumował ( ͡° ͜ʖ ͡°) Szukam, poszukuję... januszuję.
Po prostu wyleczyłem się już z Samsungów i LG i chcę czegoś co nie ustępuje flagowcom za 2,5k cebulionów, dlatego pytam Mirków
@czamarek: faktycznie zapomnialem o meizu :) huawei niestety nie robi softu do swoich telefonow co powoduje wiele problemow. dodatkowo zwiekszyli ceny swoich telefonow od kiedy sa na rynku europejskim
@Re-volt: @czamarek: @3erpl: @AllOver + na dokładkę wołam @Pirzu
Wziąłem ZUK 2. Z tego co się zorientowałem to ma preinstalowanego fabrycznego ZUI i ponoć jest całkiem spoko - poza chińskimi znaczkami pojawiającymi się gdzieniegdzie, ale czy jest opcja skorzystania z innych alternatywnych ROMów? CyanogenOS?