Wpis z mikrobloga

Witam,

Mirki co polecacie w kwestii promocji sklepu, chciałbym zrezygnować częściowo z bandyckiego Allegro i przerzucić koszty na promowanie własnego sklepu internetowego. Korzystam już z AdWordsów i nie wiem co jeszcze dorzucić do puli. Chodzi mi o sprawdzone sposoby z waszego doświadczenia.

PS. Dotychczasowa opcja wystawiania aukcji "do wyczerpania zapasów" zmieniła sposób wyświetlania kupionych produktów.
Wcześniej jeżeli wystawiłeś 1000 produktów, to aukcja z liczbą sprzedanych sztuk danego przedmiotu wisiała do tytułowego wyczerpania zapasów- oczywiście jak ludzie widzą, że "Oo, u Janusza 540 osób kupiło piłkę- to i ja kupię jak tyle osób już sprawdziło sprzedawcę" to chętniej kupują.
Teraz allegro mimo wystawienia na 'wyczerpanie zapasów' kasuje co 30 dni liczbę sprzedanych sztuk (czyli przykładowo sprzedałeś dotychczas 540 sztuk, to po 30 dniach allegro zeruje licznik i jesteś na tym samym poziomie co inni sprzedający- co przekłada się na wielkość sprzedaży.

#seo #ecommerce #sklepyinternetowe #pozycjonowanie #allegro
  • 4
@Szczescia_Sczypta:

Teraz allegro mimo wystawienia na 'wyczerpanie zapasów' kasuje co 30 dni liczbę sprzedanych sztuk


I bardzo dobrze, bo już zaczęliście janusze kombinować ze zmianami ceny po tym jak się sprzeda trochę gówna za 20zł dajecie 200zł, a frajerzy (chociaż takich i tak nie żal) się łapią bo właśnie:

Oo, u Janusza 540 osób kupiło piłkę- to i ja kupię jak tyle osób już sprawdziło sprzedawcę


Allegro przede wszystkim jest dla
Allegro przede wszystkim jest dla ludzi a nie "handlowców" i oni też chcą by ich aukcje były widoczne.


@Dezynwoltura: Zwykli ludzie sprzedają rzeczy używane, więc porównywanie handlowca i zwykłego użytkownika jest bez sensu.

Są funkcje dla handlowców, i ta, z której Allegro teraz się wycofuje była bardzo dobra. Trzeba być idiotą, żeby kupić towar warty 20 zł za 200 zł. Zazwyczaj tak drastyczna zmiana ceny wynika z tego, że chwilowo towar