Wpis z mikrobloga

#mi5 #xiaomi

Tematem Xiaomi interesuje się od miesiąca, kiedy to zacząłem myśleć o kupnie mi5. Telefon zakupiony, super działa itd. Ale nie o tym.

Kupując telefon wykupiłem ubezpieczenie od VAT. Okazało się, że i tak te 77 cbln muszę zapłacić (ibuygyu zwróciło pieniądze w 1 dzień od założeniu ticketu). Czyli można powiedzieć, że wyszedłem na zero (koszt ubezpieczenia +/- był równy naliczonej opłacie).

Niemniej jednak, pogadałem tu i tam i dostałem ciekawą informację.
Otóż BARDZO polecam kupować to ubezpieczenie, ze względu na "wytyczne" w urzędzie celnym, które zakładają, aby niemal każda paczka, wobec której są wątpliwości została obciążona opłatą.

W wersji optymistycznej -> VAT od wartości deklarowanej.
W wersji pesymistycznej -> otwieranie paczuchy i nieco dłuższa kontrola zamawianego towaru + okazja na otrzymanie wezwania do zapłaty na kwotę nawet kilkuset złotych.

Podobno wraz z "lawinowym" wzrostem ilości przesyłek z Chin w ostatnich miesiącach ktoś "wyżej" wpadł na pomysł, aby zacząć to mocniej kontrolować, ze względu na potencjał zasilenia budżetu.

Pozdrawiam ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 4
@MarekAntoniusz: @kebobi: Potwierdzam sprawę. Praktycznie każda paczka zamówiona w przeciągu dwóch tygodni, wpadła na Vat. Na razie znane mi są przypadki 2/20 gdzie kupujący musiał wysłać oświadczenie co jest w paczce, za ile i wraz ze wszelkimi skanami - to wyszło Vatu "TROSZKĘ", reszta przypadków to Vat w okolicach 60-80zł czyli naliczony z deklaracji + jakaś magiczna dopłata dla DHL.

Namawiam, jeśli chodzi o zakupy w naszym sklepie, by korzystać