Wpis z mikrobloga

Jak dużo piracisz?

  • Wszystkie gry nabywam legalnie 26.9% (252)
  • Większość gier nabywam legalnie 29.9% (280)
  • Ciężko powiedzieć. 11.4% (107)
  • Większość gier pobieram nielegalnie 20.3% (190)
  • Wszystkie gry pobieram nielegalnie 11.6% (109)

Oddanych głosów: 938

  • 21
@FireDash: Kiedyś pewnie jakieś 20% gier piraciłem, potem nadeszły bundle i darmowe gry w goldzie na xklocku, więc całkowicie straciłem potrzebę piracenia, a teraz niemal przestałem grać w gierki, tak że ten... ;d

@FireDash: Nie mam takiego ciśnienia jak gówniarz jakiś na gry i tylko kupuję. Zawsze mnie zastanawiało czy to takie trudne kupić grę i jak się nie ma hajsu to młócić w nią dopóki nie uzbierasz na następną. Przy okazji skill wyrobisz ( ͡ ͜ʖ ͡)
@FireDash: Kiedyś piraciłem, teraz wszystko legalnie. Raz, że często można wyhaczyć jakieś duże promocje, dwa, że gry mnie już tak nie interesują i wydanie raz na jakiś czas tych 50-100zł nie boli, a po trzecie mam pewność, że do gry nie mam dorzuconego żadnego syfu i że będzie działać.
@FireDash: Między 2004-2009 kupowałem płyty, ale ściągałem cracki, by za każdym razem nie trzeba było wkładać płyt do napędu.
Lub gdy chciałem pograć przez LAN na dwóch komputerach z kolegą.
@FireDash: jak nie miałem kasy to ściągałem, teraz wszystko steam i gog, a gry, które kiedyś sprawiły mi najwięcej frajdy też zakupuję, co prawda po fakcie ale dla spokoju sumienia ^^
@FireDash: kiedyś piraciłem. Byłem dzieckiem, steama i tak nie było, zresztą gry przyniosłem od innych bo sam "stałego łącza" nie miałem

Teraz tylko legale, gry i programy. Spiracone gry z dziecinstwa też kupiłem. Nie kupiłem tylko tych których wydawca ma w dupie i nie chce umieścić ich na zadnej platformie (thps3, 4, bodajże ea na do tego prawa)

Muzyka - płatne google music, jak nie ma czegoś tam to ściągam mp3
@FireDash: odkąd pracuje to tylko legalne oprogramowanie (nie prowadzę działalności gospodarczej) jedynie co mi przeszkadza to iż niektórych starych gier nie można dostać na np. gog takie jak seria Diune bo była to pierwsza strategia w które się zakochałem a grałem jedynie na piracie.
@RPG-7: Tylko indyki w plusie ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Tak serio sam nie nadążam za kupowaniem gier(brak czasu i hajsu). W sumie nie widzę, żeby któraś z platform przodowała pod tym względem. Chyba, że liczymy wieczne alfy/bety symulatorów budowania kibla w lesie to wtedy faktycznie pc góruje.
@FireDash:

Komuś jeszcze chce się kombinować z pobieraniem, crackami i innymi duperelami?

Dajemy na steam do "listy życzeń" i czekamy aż będzie dobra promocja. Za przyzwoite pieniądze można kupić grę, z gazetami też sporo dobrych gier wychodzi, np. Tropico 5 z CDA za 15 zł.