Wpis z mikrobloga

@Pshemeck:

Kochany Tatusiu, idę dzisiaj zameldować się do wojska. Chcę okazać, że znajdę na tyle siły, by móc służyć i

wytrzymać. Obowiązkiem też moim jest iść, gdy mam dość sił, a wojska braknie ciągle dla oswobodzenia Lwowa.

Jerzy [Bitschan]


Na jego biurku pozostał otwarty śpiewnik Niemcewicza na tej stronie:

Słuchajcie, rycerze młodzi
Żałosnej lutni jęczenia
Niech w was chęć do sławy rodzi
Dawnego męstwa wspomnienia
Słuchajcie, jak sławny wieniec
Walcząc w
TenebrosuS - @Pshemeck: 


 Kochany Tatusiu, idę dzisiaj zameldować się do wojska. ...

źródło: comment_UNUG9fBAaJNY3u7TxzbDEaub7TOykHY5.jpg

Pobierz
@fukboi: Ale wiesz, że to zależy o co się walczy i co się stanie w wyniku przegranej? W takim Powstaniu Warszawskim dziecko bez broni i tak by zginęło, a w walkach o Lwów alternatywą było mieszkanie w związku Radzieckim, a jak pokazała historia, było to często gorsze niż śmierć. Lepiej zginąć od kuli, niż od mrozu na Syberii, czy w czasie transportu z głodu.
@Szumny: dzieci w Birmie i Afryce też nikt zwykle nie zmuszał, wystarczy solidne pranie mózgu tak jak w polskim przypadku. chyba że uważasz że dziecko we wczesnym wieku nastoletnim rozumie nieodwołalność śmierci, to czym jest wojna, czym dokładnie sa różne państwa i dlaczego walczą pomiędzy sobą i podejmuje w pełni świadomą decyzję o przyłączeniu się do oddziałów zbrojnych, i nie ma w żadnym stopniu głowy wypranej wierszykami o tym jak słodko
ta, Joseph Kony też pewnie powtarza dzieciom w jego armii podobne rzeczy.


@fukboi: Porównujesz zbrodniarza wojennego, odpowiedzialnego za masowe gwałty i morderstwa, oraz ataki na obozy z bezbronnymi uchodźcami, do ludzi walczących o swój kraj, w walce niepodległościowej, która, jeśli byłaby przegrana, doprowadziłaby do śmierci tysięcy, jak nie setek tysięcy ludzi?

Ot wylazło lewackie #!$%@?, ale czego ja się spodziewałem. Poważnej dyskusji, od osoby która używa tylko argumentów emocjonalnych, bo na
@Songox25: jeśli potępienie dla uzywania dzieci w jakiejkolwiek walce zbrojnej jest dla ciebie lewackim #!$%@?, to jestem #!$%@? lewakiem i jestem z tego dumny. i wiesz, nie ma żołnierzy którzy walczyliby o czynienie zła. każdy żołnierz wierzy że walczy o swój kraj i ratuje tym od śmierci tysiące ludzi. tak śmiesznie wychodzi że tak samo myślą po obu stronach konfliktu. uzywanie dzieci do wojny zaś nadal jest zwykłym #!$%@?ństwem. i z
każdy żołnierz wierzy że walczy o swój kraj i ratuje tym od śmierci tysiące ludzi.


@fukboi: No chyba, że każą mu porywać małe dziewczynki do gwałcenia przez starych dziadów, wtedy dobrze wie, że walczy o zło.

i z mojej strony eot bo widzę że już nie wytrzymałeś presji cywilizowanej dyskusji i zacząłeś mnie wyzywać.


Jeśli spodziewałeś się cywilizowanej dyskusji, obrażając mój kraj przez porównywanie polskich bohaterów, do ugandyjskich zbrodniarzy, morderców, łowców
@Pshemeck:

Gdy ruszył na wojenkę,
Miał siedemnaście lat,
A serce gorejące,
A lica miał jak kwiat.
Chłopięcą jeszcze duszę
I wątłe ramię miał,
Gdy w krwawej zawierusze
Szedł szukać mąk i chwał.
Lecz śmiał się śmierci w oczy,
A z trudów wszystkich kpił,
Parł naprzód, jak huragan,
I bił i bił i bił.
A chłopcy z nim na boje
Szli z pieśnią, jak na bal,
Bo z dzielnym Komendantem
I na