Wpis z mikrobloga

#gimbynieznajo #gry #nostalgia #staregry

Ciekawe ile osób tu zgromadzonych grało w najlepszego polskiego FPPa lat 90. - Target ( ͡ ͜ʖ ͡)

Za guwniaka byłem zafascynowany tą grą, klimat polskich osiedli i małych miasteczek, pub "Scyzoryk", wstawki o czeczeńskiej mafii, ruskie kałasznikowy, wartka akcja, imponujący tryb multiplayer na split screenie.

Gra oczywiście wyglądała i nadal wygląda kompletnie biednie, sam fakt, że w tym samym roku ludzie już hulali w Quake 2 a Target oparty był na przestarzałych sprite'ach mówi sam za siebie. Nie przeszkadza mi to jednak umieścić Targeta w panteonie polskich gier tytułem bycia pierwszym polskim dobrze zrobionym FPPem, a przy okazji tytułem bycia jednej z pierwszych polskich gier na PC o których było w miarę głośno (pamiętam dużo reklam, oficjalna premiera, pokazy na targach). Małe kontrowersje wywołało hasło promocyjne gry "służy do grania" które było prześmiewczo użyte w analogii do kampanii społecznej przeciwko rosnącej fali przemocy (plakat Pągowskiego z kijem baseballowym "służy do grania, nie do zabijania"), pod którą także podpinano gry komputerowe, wskazując na ich tragiczny wpływ na młodzież i dzieci ( ͡° ͜ʖ ͡°)
f.....t - #gimbynieznajo #gry #nostalgia #staregry 

Ciekawe ile osób tu zgromadzon...

źródło: comment_IMRrBtLVIzudivDPYUCxeuA94um61dFo.jpg

Pobierz
  • 16
@RzecznikWykopu: Co ty opowiadasz. Znajdę czas to ci zeskanuje stare PC Gamery, Gry Komputerowe, ŚGK, zobaczysz reklamy wykupione na całą stronę, zajawki, reklamowanie 'pierwszego polskiego serwera fpp', relacje z premierowego party. Pamiętam też na giełdzie na Grzybowskiej w 1998 roku jak rozwieszano płachty z logiem gry - sam będąc brzdącem i mając do wyboru kupienie jednej gry wybrałem TARGET zamiast Quake'a bo bardziej się zajarałem jego reklamą ( ͡° ͜