Wpis z mikrobloga

OK, niech stracę... wiadro czereśni dla tego kto się ze mną podzieli skutecznym sposobem na wypędzenie ślimaków z ogrodu, małe mendy wyżerają mi wschodzące rośliny i warzywa, szczególnie upodobały sobie fasolkę szparagową ( ͡° ʖ̯ ͡°) #!$%@?ńce nocami wyłażą spod ziemi i koszą wszystko jak leci :( W większości są to te czarne ślimaki bez domków, ale te z domkami też czasem przyjdą do nich w gościnę...
Sposób sypania soli/piasku/pokrzyw nie pomaga

#januszeogrodnictwa #zdrowazywnosc #warzywa #kiciochpyta #ogrodnictwo #rosliny #pytanie #botanika #ogrod #pytaniedoeksperta a także #rolnictwo

P.S. jeśli chodzi o te wiadro czereśni to trzeba sobie samemu przyjechać i zebrać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 17
@cebulazord: Akurat ja nigdy problemu z ślimakami nie miałem, mam za to z pchełkami ziemnymi, ale znalazłem to:

Warto sadzić rośliny, których ślimaki nie tolerują, na przykład bez czarny, płomyk wiechowaty (floks), krwawnik pospolity, nasturcję wielkokwiatową, orlika pospolitego, parzydło leśne, macierzankę piaskową, wilczomlecze, bieluń dziędzierzawę, a na grządkach warzywnych majeranek, gorczycę białą, hyzop lekarski, szałwię lekarską, tymianek właściwy, cebulę i czosnek. Na grządkach między roślinami warto też rozkładać gałązki bzu czarnego,
@cebulazord: Najlepsze są naturalne sposoby znane od dawien. Zaproś do ogrodu ptaki lubiące ślimaki np. kosy. Gwarantuję Ci, że szybko pozbędziesz się problemu. Jak się martwisz, że ptaki mogą zjadać Twoje owoce to zatrudnij prawdziwego killera ślimaków, jeża.