Wpis z mikrobloga

Emily Badger: dlaczego biedni płacą więcej za zakupy
bycie biednym kosztuje więcej. Lub, inaczej ujmując – posiadanie większej ilości pieniędzy zapewnia ludziom luksus płacenia mniej za zakupy. Biedni nie mają pieniędzy by zapłacić z góry za zapasy produktów w promocjach ani możliwości czekania na kolejną wyprzedaż.
http://www.wykop.pl/link/3188177/emily-badger-dlaczego-biedni-placa-wiecej-za-zakupy/
#ekonomia #gospodarka #pieniadze #kapitalizm #lewica #neuropa #4konserwy #mirkospam
  • 23
@teren: przeczytałem, przeczytałem i nadal twierdze, ze to odkrycie pokroju 'tzw. biedny nie umie dysponować swoją kasą', nawet w artykule było podniesione, iż wolą jednorazowo zapłacić 'mniej' niż wydać więcej z wizją długotrwałej oszczędności. ok zaraz stało, że nie stać ich na zapłacenie za większa ilość towaru, ale widzisz wszystko rozbija się o tą słynną optymalizację kosztów, gdzie rezygnując z rzeczy im zbędnych, mogą pozyskać środki na te drobne 'inwestycje', oraz
przeczytałem, przeczytałem i nadal twierdze, ze to odkrycie pokroju 'tzw. biedny nie umie dysponować swoją kasą', nawet w artykule było podniesione, iż wolą jednorazowo zapłacić 'mniej' niż wydać więcej z wizją długotrwałej oszczędności. ok zaraz stało, że nie stać ich na zapłacenie za większa ilość towaru, ale widzisz wszystko rozbija się o tą słynną optymalizację kosztów, gdzie rezygnując z rzeczy im zbędnych, mogą pozyskać środki na te drobne 'inwestycje', oraz o ogólne
@dluto:

No a lewicy zależy aby wszyscy byli jednakowo biedni, nie wliczając w to tych równiejszych, rzecz jasna.

lewicy zależy żeby wszyscy byli zamożni a nierówności były mniejsze. prawica równa w dół (np znana kwestia konkurowania niskimi płacami, kiepskimi warunkami pracy itd. co nazywacie niskimi kosztami)
@looklikelance: wiesz stary, tak na dobrą sprawę bieda jest stanem umysłu, a ubóstwo- portfela. mając 2 ludzi zarabiających po 2k, zawsze jeden będzie w stanie ogarnac sobie życia na zadowalającym go poziomie i będzie mu starczyć na wszystko, a drugi będzie biadolił ze wiecznie nie ma kasy i mu źle, niedobrze :D

akurat porsche jest dość oderwanym przykładem, bo mowa tu o zaspokajaniu codziennych potrzeb, ale nie zmienia to faktu, ze
biedni zazwyczaj są biedni, bo kupują drogo, widza na półce cene 3zł za paczke czegośtam i wolą kupić to niż coś za 5, bo w ich mniemaniu jest tańsze, nie zwracając przy tym uwagi, że oba produkty za kilogram koszują 30 zł. kupują mniej za drożej, w efekcie czego muszą wydawać 2 razy częściej i więcej.

Jaki klasizm i bzdura.
@jokefake: My natomiast dokonaliśmy odkrycia, że nie umiesz czytać, ani myśleć - gratuluję. Fakt, ze kiedy te same osoby na początku miesiąca mają większe zasoby gotówki wydają je optymalnej przeoczyłeś?
@CrtZ: a ty mireczku niekoniecznie sensownie formułować swoje myśli ( ͡° ͜ʖ ͡°)
http://sjp.pwn.pl/sjp/czytac;2450976.html

@maciejkack: zawsze fascynowała mnie ta agresja i 'bzdura' jako reakcja na odmienny światopogląd.
rozumiem, że twoim zdaniem a contrario do mojej wypowiedzi wywalanie kasy na produkty o mniejszej pojemności i większej cenie za np. kilogram które się szybko kończą, jest bardziej opłacalne aniżeli kupienie ich w większej ilości po mniejszej cenie, gdzie
@jokefake to nie jest odmienny światopogląd. Uważasz że biedni są głupsi bez żadnych podstaw. Biedni często nie mogą sobie pozwolić na zakup większej ilości po mniejszej cenie, bo w takiej sytuacji mogłoby nie wystarczyć im pieniędzy na koniec miesiąca. Nie mają tego komfortu, że sobie mogą pozwolić na takie zachowania, nie z powodu tego że nie umieją liczyć, czy są głupsi, tylko z powodu ostrożniejszego gospodarowania bieżącymi środkami. Co skutkuje tym, że
@CrtZ: zasadniczo z oszczędzaniem jest to troche racja- wiesz nie ukrywam, ze sam jestem młody i moze podobnie jak i moi kumple nie zarabiam dużo, ale każdy z nas jest w stanie samodzielnie sie utrzymując odłożyć jakąs drobną kwotę, i przeżyć, czy to po przez jakies stałe zlecenie, czy klasyczne usługi typu saver; oszczędzanie może przybierać różne formy, nie tylko polegając na odkładaniu co miesiąc 5k na konto, ale gdy słysze,
@teren: Czyli wystarczy wziąć tysiąc złotych kredytu na konsumpcje który zarazem potraktujemy jako kredyt inwestycyjny, poprawić swoje cashflow i ma się dzięki temu już lepszą pozycję. Dziękuje Panie KApitalizm, że jesteś najlepszym systemem dla osób ubogich.