Wpis z mikrobloga

@kisi3l: @shusty: Jeżdżę w dalsze trasy, po zróżnicowanym terenie, mój śmieszny rower wytrzymuje naprawdę dużo a aktualne pedały i buty doprowadzają mnie do szału bo się czasem ześlizgują... więęęęc... myślę nad alternatywą czyli nad SPD. Słyszałam kilka dobrych opinii. No przecież nie kupię specjalnie roweru pod SPD... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Dużo ludzi tak jeździ, nie słuchaj marudy.


@3mielu: Dużo ludzi jeździ ze źle ustawioną wysokością kierownicy, siodełka, niewyregulawymi przerzutkami, hamulcami, złym ciśnieniem w oponach, bez kasku, oświetlenia, itp. To nie jest żaden argument.

Równie dobrze można by zapytać, czy warto zamontować dwupółkę ze skokiem 200mm. Można, owszem, ale po co?
  • Odpowiedz
@Dahlia122: Ludzie mają w szosach zwykłe SPD, maja w crossach (np. ja), jak Ci odpowiada taka pozycja i nie chcesz zmieniać roweru to kup SPD i po sprawie. Dużo wygodniejsza jazda.
  • Odpowiedz
  • 0
@Dahlia122: Zwykłe spd, jeśli jeździsz dużo po prostej drodze,będą #!$%@?. Oczywiście możesz jak @SrajBajk montować je do każdego roweru, nawet szosy, ale to nie jest komfort dla stóp. Co innego spd sl.
  • Odpowiedz
pedały i buty doprowadzają mnie do szału bo się czasem ześlizgują


@Dahlia122: Dobry powód żeby kupić SPD, chociaż dobrze dobrane buty i dobre platformy potrafią to wyeliminować.
  • Odpowiedz
  • 0
@metaxy: Boże, jaki ty jesteś durny i smutny. Zgłoś multi i zobaczymy czy będzie ban.

A to, że ty w swoim spedalonym crossie używasz spd, nie oznacza, że w szosach to komfort, bo najwidoczniej spd sl widziałeś tylko na zdjęciach.
  • Odpowiedz
@Dahlia122: Może masz kogoś kto mógłby ci pożyczyć buty i pedały spd? Jeśli tak to pojeździj na nich i sama określ czy rzeczywiście jest dla ciebie lepiej. Spd naprawdę dużo dają. Jak dla mnie są bardziej komfortowe oraz można więcej "wycisnąć".
  • Odpowiedz
@Dahlia122: Może kup sobie SPD z platformą, zawsze do sklepu po bułki albo do siostry na kawę, lub na koncert w mieście będziesz mogła pojechać w zwykłych butach.

https://www.centrumrowerowe.pl/czesci/pedaly-rowerowe/turystyczne-zatrzaskowe/p,pedaly-spd-pd-a530-czarne-bloki-shimano,26769.html?_pli=daaad2

Jeżeli wygenerujesz kupon za 20zł, wyjdzie Cię około 155zł~~

Osobiście miedzy innymi takie pedały przerabiam, po ponad 10k km sprawują się nadal świetnie, a nie wcale ich nie żałuje. :)
  • Odpowiedz