Wpis z mikrobloga

UWAGA OGŁOSZENIE PARAFIALNE!

FANTASY DRAFT WRACA!

Jako, że pierwsza edycja była moim zdaniem świetnym pomysłem z gorszym wykonaniem, mając doświadczenia z poprzedniego draftu, oraz bardzo dużo wolnego czasu postanowił zająć się drugą edycją tej zabawy! Dla tych którzy nie wiedzą o co chodzi, zasady (nieco zmienione w porównaniu do poprzedniej edycji). Zanim przeczytasz ważna informacja:

Jeśli masz zamiar w połowie odpuścić, albo się nie zaangażować, nawet się nie zapisuj, zapisują się TYLKO osoby pewne, które wiedzą, że chcą poświęcić na to czas. Zapisy w komentarzu

ZASADT DRAFTU:

1. Jest 7 rund draftu. (5 zawodników + 2 zmienników)
2. W każdej z rund uczestnik ma 1 wybór w kolejności wydzielonego mu numeru.
3. Kolejność wyborów jest przez stronę internetową: http://www.losowe.pl/liczba (każdy dostanie swoją liczbę)
4. Wybrać można KAŻDEGO gracza, który kiedykolwiek zagrał w NBA.
5. Uczestnik ma 24 godziny na wybranie gracza do swojej piątki. Czas liczony jest od poprzedniego wyboru. (w przypadku #1 wyboru czas mierzony jest od zakończenia poprzedniej rundy.)
6. Jeśli uczestnik nie wybierze gracza w ciągu 24 godzin będzie wybierał na końcu rundy.
7. Jeśli uczestnik nie wybierze swojego gracza w czasie 2 razy jest dyskwalifikowany i jego numer przejmuje kolejny gracz.
8. Obowiązkowy jest komentarz do każdego wyboru (w celu uzasadnienia i przekonania mirków do wyboru)
9. Wybieramy wspomnianym systemem snake draft, czyli zmiana kolejności numerów po rundzie. (1 numer to ostatni itd)
10. Liczba drużyn ograniczona do 12.

ZASADY GRY:

Kilka zasad dotyczących oceny:

1. Runda trwa 48h
2. Oceniamy każde spotkanie.
3. Oceny muszą być uargumentowane, nie można wybrać od tak.
4. Przed każdą rundą w PW niech każdy napiszę do mnie S5 do danego meczu, i matchup'y na danego przeciwnika, jeśli chcecie to również styl gry danej drużyny w tym meczu, wszystko to będę pisał przed każdą rundą w osobnym wpisie, abyście mogli sobie lepiej wyobrazić, jak dany mecz by wyglądał i ocenić. Jeśli ktoś do mnie nie napisze na PW składu i ustawienia graczy w obronie, skład będzie taki sam jak w poprzedniej kolejce, a matchup'y wg. pozycji zawodnika.
5. Jeśli nie dasz rady ocenić spotkań danej kolejki, obowiązuje taryfikator kar:

1-2 kolejki: nic
3-5: - 3pkt
5-7: - 5pkt
8-10: - 7pkt
11-13: - 10pkt
12-15: - 15pkt

6.Oceny nie muszą być bardzo długie, wystarczy aby były merytoryczne, rozumiem, że każdy nie ma aż tyle czasu na to.
7. Punktacja 3pkt za zwycięstwo 1pkt za remis 0 za porażkę

Jak widzicie jest kilka zmian po pierwsze liczba uczestników, ograniczam z 16 do 12 dla lepszego zaangażowania, skoro będzie mniej graczy to postanowiłem zwiększyć liczbę pick'ów aby wybrać 2 rezerwowych, chyba to mocno urozmaici nasze zespoły. Jeśli ktoś nie ogarnia po zasadach o co chodzi, niech przejrzy tag # fantasydraft (nie taguje bo nie chce wołać).

UWAGA WAŻNE: postanowiłem, że osoby wcześniej mocno zaangażowane w poprzedni draft mają pierwszeństwo zapisu w tej edycji, są to:

@Vojtazzz @appylan @kosteq64 @ktostujestdieselem @mr_piernik no i ja, wiec zarezerwowane 6 miejsc.

Jeśli macie jakieś propozycje do zmiany zasad pisać komentarze.

#nba i otwieram nowy tag, żeby nie wołać graczy z tamtego #mirkodraftnba
  • 35
@parooow: Im in

Ale 7 zawodników to niesprawiedliwość dla dalszych picków, powinno być parzyście

No i może jakoś szczegółowe zasady oceniania? W sensie że nie jakiś wąski prime, albo jednen sezon, tylko jakiś ogół umiejętności z najlepszego okresu kariery trwającego więcej niż 2 lata jakiegoś Curry'ego

No chyba że chcecie inaczej, ale moim zdaniem to bez sensu i jest skrajnie subiektywne
@Vojtazzz: no rzeczywiście zapomniałem, że 7 to nieparzyście, to robimy 8 czy 6? Z tymi zasadami oceniania zawsze jest problem, myślę, że rozwiązanie z poprzedniego draftu będzie git, czyli oceniamy przez pryzmat całej kariery, wtedy takie wybory jak Howard czy właśnie Curry były raczej uznawane za słabe i moim zdaniem było dobrze.Wiadomo przecież, że jeśli mówimy o całej karierze, to raczej będziemy się kierować lepszymi sezonami, więc myślę, że nikt nagle