Wpis z mikrobloga

[eng] Czarni rycerze w Europie
Prawica oburza się na tzw. "poprawność polityczną", gdy w filmach o średniowieczu graj czarni aktorzy. Tymczasem naprawdę byli czarni rycerze w Europie :) Czarny był tez chrześcijański św. Maurycy W powiązanych kolejne teksty.
http://www.wykop.pl/link/3168709/eng-czarni-rycerze-w-europie/
#ciekawostki #historia #europa #neuropa #4konserwy #mirkospam
t.....n - [eng] Czarni rycerze w Europie
Prawica oburza się na tzw. "poprawność poli...

źródło: comment_hNWUcNZxSuRMgLS4CLNw1Lwn9gcWLEao.jpg

Pobierz
  • 31
@teren: Nie wątpię, że w drugiej wojnie światowej jakiś żołnierz był inwalidą na wózku. Czy to jest powód, by w filmach rolę żołnierzy grali inwalidzi?
@dreaper: chodzi o jedno i drugie, przynajmniej na wykopie :) w ogóle że ktos średnowieczne postacie może pokazać jako czzarnych. Jeden pisze np o braciszku Tucku z Robin Hooda - to nie jest postać historyczna
@ibilon:

Nie wątpię, że w drugiej wojnie światowej jakiś żołnierz był inwalidą na wózku. Czy to jest powód, by w filmach rolę żołnierzy grali inwalidzi?

super argument bulwo ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie, nie było żadnych żołnierzy na wózkach na froncie ( ͡ ͜ʖ ͡)
@dreaper: @teren: Jeśli dobrze kojarzę, to teraz jakiś Czech tworzy poprawną historycznie i realistyczną grę o średniowieczu w Czechach, konsultował się z wieloma historykami i w wyniku czego nie da się zagrać czarnoskórym, ponieważ wtedy po prostu czarnoskórych w Czechach nie było, a na Twitterze ogromne oburzenie, "no bo jak to gra bez murzyna, RASISTA!" ( ͡ ͜ʖ ͡)
@Ragnarokk: Ooo, no to przepraszam, trafiłem na artykuł o tym wczoraj i niestety nie sprawdziłem daty. Z tamtej relacji wynikało, serio się tam oburzali, ale Twittera nie mam żeby to potwierdzić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@teren:

Nie, nie było żadnych żołnierzy na wózkach na froncie ( ͡ ͜ʖ ͡)

Skąd wiesz? Byłeś na każdym froncie?
Gwarantuję ci, że gdzieś na którymś z frontów był co najmniej jeden żołnierz na wózku. Jakby poszukać, to pewno znalazłaby się też dokumentacja.
Jeśli dobrze kojarzę, to teraz jakiś Czech tworzy poprawną historycznie i realistyczną grę o średniowieczu w Czechach, konsultował się z wieloma historykami i w wyniku czego nie da się zagrać czarnoskórym, ponieważ wtedy po prostu czarnoskórych w Czechach nie było, a na Twitterze ogromne oburzenie, "no bo jak to gra bez murzyna, RASISTA!" ( ͡ ͜ʖ ͡)


@poetakodu: jak byli w Niemczech to mogli być i
@poetakodu:

A Maurycy nie pochodzi od "Maur", co wskazywałoby właśnie na czarnoskórą naturę i pochodzenie?


https://pl.wikipedia.org/wiki/Maurowie

w większości Berberowie z niewielką domieszką Arabów


Berberowie (Berberzy) – rdzenna ludność północnej Afryki i Sahary pochodzenia chamito-semickiego.

Stanowią w większości odrębny typ somatyczny w ramach rasy białej, nazywany w nauce berberyjskim. Wielu ma do dziś niebieskie oczy, rude, bądź jasne włosy. np Zidane jest berberem

Choć nie twierdzę że nie było wogóle czarnoskórych osobników
Został przedstawiany w ikonografii jako Murzyn dopiero w XII wieku (a żył w III wieku po Chrystusie).


@saracenxc: z tamtych czasów? nie wiedziałem tego :)

rasizmu wtedy nie było, dopiero w późniejszych czasach

BTW Kolor jego skóry jest tylko domysłem - wiadomo o nim, że pochodził z Afryki, natomiast nie zachowały się źródła o jego kolorze skóry. Został przedstawiany w ikonografii jako Murzyn dopiero w XII wieku (a żył w III