Wpis z mikrobloga

@Slowo: @vomalio: tylko Wacik się odchudza dzielnie od miesiąca, progres jest, weterynarz pochwalił ;)

Mam 10% kota za dużo więc dalej nie jest to "omg ale tłuścioch" tylko nadwaga na poziomie 0,5 kg.
jak schudnie do bycia poprawną - dalej będą komentarze o tym, ze jest gruba, bo nie wygląda jak śmietnikowe przecinaki.
  • Odpowiedz
@nint: Nienie, beda dalej pisali, że jest gruba bo są #!$%@? którzy chcą chyba rozkręcić nową aferę na wykopie o kota xD. Raczej wygląd wacika nie ma nic do gadania przy ich mentalności xd
  • Odpowiedz
@vomalio: to zależy od tego jak dobrze wyczuwalne są żebra. Wacik wg standardu rasy jest za chuda, ale ona po prostu nie wyrosła. Więc z jednej strony "kot brytyjski powinien ważyć 5-9 kg" a z drugiej mamy Wacik, która waży niecałe 5 i żebra gdzieś zaginęły w walce ;)
Tu masz fajną skalę do sprawdzenia w domu:

Nadwagę u kota można weryfikować za pomocą 5 stopniowej skali:

1/5 kot bardzo szczupły – widoczny jest zarys żeber, talerzy biodrowych, kręgów piersiowych i lędźwiowych, brzuch jest bardzo podkasany (wciągnięty), kości wystają ponad powierzchnię mięśni. Patrząc na kota z góry, odcinek klatki piersiowej i jamy brzusznej jest tej samej szerokości.

2/5 kot szczupły – zarys kości jest widoczny, ale nie wystają one ponad powierzchnię mięśni, brzuch jest mniej wciągnięty. Sylwetka oglądana z góry jest zbliżona do tej jak w przypadku
  • Odpowiedz
@nint: to jest dopiero grubas, weź takie coś trzymaj na kolanach przez 30 minut ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Kurde, według tej skali wychodzi na to że mój kot potrzebuje wizyty u weterynarza i diety, bo nie mogę jej policzyć żeber. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz