Wpis z mikrobloga

Pytanie do Mirków, którzy mieli okazję być na #opener w latach poprzednich. O której godzinie mniej więcej zaczynają i kończą się koncerty.
Zastanawiam się mocno, żeby jechać na 30 czerwca z powodu #rhcp i muszę to jakoś rozplanować sobie. Oczywiście Redsi będą dopiero pod wieczór ale skoro mam zapłacić trochę kasy to chciałbym zobaczyć jak najwięcej. Rozumiem, że jak pojadę autem i zostawię w Gdyni to teren festiwalu dotrę bez problemu? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 19
@eRlak: Proponuję Ci zostawić auto gdzieś w centrum (chociażby na jakimś płatnym parkingu) i dojechać autobusem, który kursuje non stop - autobusy podjeżdżają co kilkadziesiąt sekund. Tak jak koledzy pisali, koncerty zaczynają się od 15.30. Impreza kręci się do białego rana. :)
@eRlak: Bramy na teren festiwalu otwierane są godzinę przed pierwszym koncertem. Nie podjeżdżaj tam autem, spod dworca głównego w Gdyni non-stop jeżdżą darmowe autobusy na teren festiwalu, a jeśli chodzi o koniec to zależy o co pytasz, o koniec koncertów czy o koniec zabawy danego dnia ( ͡º ͜ʖ͡º) zabawa trwa znacznie dłużej, a koncerty jakoś tak o 3
@michalec: a czym się ten car stage charakteryzuje, bo te wasze lenyy bardzo intrygujące? @cebulazord: @MrFruu: @tarasino: dzięki wielkie za informację.
Chyba muszę wreszcie kupić bilety i przestać się zastanawiać, bo jak minie mnie trzeci polski koncert rhcp to serio przykro.
@eRlak: Kupuj, nie pożałujesz. Jedynie czego będziesz mógł żałować, to tego że organizatorzy nie pozwolą zagrać RHCP tyle piosenek ile chcieliby - niestety, tym się festiwale #!$%@?ą :) Do zobaczenia!
@eRlak: @MrFruu ma rację, nie ma czego się spodziewać że RHCP da z siebie wszystko. Raczej nie nastawiaj się głównie na nich, tam zwykle artyści mniejszego formatu robią #!$%@? ()
Nie chcę zapeszać ale wszyscy w trójmieście już się spodziewają, że z RHCP wyjdzie podobny bubel jak z Rihanną. Śpiewają tylko tyle, za ile im zapłacą ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@cebulazord: Nie, nie zgodzę się. Byłem na Bemowie i koncert może nie był zachwycający ale był bardzo dobry. Oglądałem dziesiątki innych koncertów z trasy IWY i na niektórych był taki rozpierdziel że szok. Myślę że głównym czynnikiem warunkującym, są sami organizatorzy - koncert nie będzie długi, to już na pewno wiem - a Red Hoci muszą się zawsze rozkręcić.

Jestem ich wielkim fanem, ale z drugiej strony singiel mnie zraził -
@MrFruu: co ma wspólnego ich koncert na Bemowie z Openerem?
Podam ci przykład: Rihanna za openera dostała 1/4 stawki jaką normalnie bierze bo na więcej nie było organizatorów stać. RHCP tez nie dostaną pełnej stawki, a cenią się podobnie jak ona.
To też jest odpowiedź dlaczego do Gdyni ciągle te same gwiazdy przyjeżdzają a najwięksi omijają go szerokim łukiem.
@cebulazord: Pewnie tak, ale tak czy siak myślę że RHCP nie są aż tak cięci na hajs :D Btw. to wszystko wyjaśnia, czemu Rihanna znikała na kreskę podczas koncertu na Openerze XD
@eRlak: na Car stage zaczynasz i kończysz dobrą zabawę... niektórzy tak się wkręcają że nie opuszczają go nawet w czasie "headlinerów" :D. W skrócie - otwierasz bagażnik, przychodzą znajomi, pijecie piwo, wódkę (jak wniesiesz) gadacie, niektórzy palą grilla. Klimat mocno juwenaliowy.

A często zdarzają się spontaniczne imprezy... jak tutaj:
https://www.youtube.com/watch?v=2An0mHg__T4
https://www.youtube.com/watch?v=czso5SMvTOI

Ja jadę drugi raz ale mam znajomego który jest już chyba 8 i co roku zalicza średnio 7 koncertów a
@cebulazord: a skąd ty mozesz wiedzieć ile dostała Rihanna? w Alter Art ci powiedzieli? tak sie składa, że zawsze zespoły mają ograniczone setlisty na festiwalach, bo kto by wtedy przychodził na ich trasy halowe? no plus ograniczenia czasowe - najczesciej jest to godzina, headlinerzy maja od 1,5h do 2h