Wpis z mikrobloga

Ostatnio jest trochę szumu w mediach na temat wprowadzenia obowiązkowego ubezpieczenia OC dla rowerzystów.

Mirki, krótka piłka: Według Was rowerzysta powinien być ubezpieczony tak samo jak kierowcy innych pojazdów, czy może jednak szkody, które może wyrządzić są zbyt małe, aby wprowadzać taki obowiązek?

#pytanie #ankieta #samochody #rower #ubezpieczenia
mfind - Ostatnio jest trochę szumu w mediach na temat wprowadzenia obowiązkowego ubez...

źródło: comment_uhogBa89WkLtWhfwmwmmgqYwUzVS1Lfi.jpg

Pobierz

Czy rowerzyści powinni być objęci obowiązkiem posiadania ubezpieczenia OC?

  • Tak 24.1% (603)
  • Nie 38.6% (965)
  • Jeden rabin powie tak, inny rabin powie nie 34.0% (849)
  • Sprawdzam 3.3% (82)

Oddanych głosów: 2499

  • 51
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mfind: czy jak rowerzysta wpadnie na parkingu w prawidłowo stojące ferrari i przerysuje lakier, stłucze reflektor i złamie lusterko, to wg was dalej będą "zbyt małe szkody"? ( ͡º ͜ʖ͡º)
Ja jestem za obowiązkowym OC, ale w innej formie.
  • Odpowiedz
@ladzik: To już wtedy problem rowerzysty, który nie wykupił dobrowolnie/obowiązkowo OC ;) W tym akurat przypadku właściciel Ferrari na bank będzie miał polisę AC, więc o odszkodowanie nie musi się martwić (jego ubezpieczyciel po wypłacie będzie wszystko windykował we własnym zakresie ze sprawcy). Schody zaczynają się jeśli ktoś nie ma AC, bo wtedy pozostaje dogadać się ze sprawcą lub ciągać po sądach
  • Odpowiedz
nie powinien, ale zeby ograniczyc wypadki trzeba zlikwidowac np. Pierwszenstwo na przejazdach przez droge itd.


@FireDash: kierowcy powodują wypadki na przejazdach - zlikwidujmy pierwszeństwo rowerzystom.
zupełnie jak muzułmanie molestują kobiety - niech kobiety nie wychodzą z domów.
  • Odpowiedz
@sargento: Kierowca na przejeździe musi obserwować przechodniów, rowery (nadjeżdzające z rózną prędkościa często pod katem utrudniającym ich zauważenie) i inne samochody. Rowerzysta musi obserwować jedynie samochody. Poza tym łatwiej zatrzymać rower niż samochód. Oczywiście, że rowerzysta nie powinien mieć pierszeństwa.
  • Odpowiedz
@mfind: obowiazkowo, czemu nie zrobic najpierw jakiejs kampani informacyjnej. Takie OC na rower kosztuje grosze. Moze wiekszosc ludzi po prostu by kupili, gdyby wiedzieli.
Po 2 moglo by byc dodawane do oc samochodu
  • Odpowiedz
czy jak rowerzysta wpadnie na parkingu w prawidłowo stojące ferrari i przerysuje lakier, stłucze reflektor i złamie lusterko, to wg was dalej będą "zbyt małe szkody"? ( ͡º ͜ʖ͡º)

Ja jestem za obowiązkowym OC, ale w innej formie.


@ladzik: to już szukanie na siłę, rowerzyści statystycznie rzadko doprowadzają do poważnych wypadków.

kierowcy powodują
  • Odpowiedz
@mfind: Polecam wprowadzic te ubezpieczenia, to co sie dzisiaj dzialo i dzieje w sumie we Wroclawiu to jest k---a jakas tragedia, ludzie jezdza pod prad, od prawej do lewej, telefonik w reku no ja p------e.....
  • Odpowiedz
@sargento: podejrzewam, że wszyscy mają problem. Ja jak jadę rowerem często zwalniam/zatrzymuję sie przed przejazdem, nie "korzystam" z pierszeństwa. Moja duma na tym nie ucierpi jak się zatrzymam. Natomiast jak jadę samochodem, często widuję rowerzystów wpadających na przejazd praktycznie przed jadące auta. Najczęściej są to ludzie w obcisłych majtach, nie wiem czemu, ale się domyślam...
  • Odpowiedz
@trololo55: @HetmanPolnyKoronny: i dlatego własnie nie powinno się jeździć kijowymi drogami dla rowerów.
Poza tym: ROZPORZĄDZENIE MINISTRÓW INFRASTRUKTURY ORAZ SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI z dnia 31 lipca 2002 r. w sprawie znaków i sygnałów drogowych:
§ 47.4. Kierujący pojazdem zbliżający się do miejsca oznaczonego znakiem D-6, D-6a albo D-6b jest obowiązany zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszych lub rowerzystów znajdujących się w tych miejscach lub
  • Odpowiedz
@karmajkel-nowak: Najpierw niech miasta naprawią ten b----l w infrastrukturze. Na długości kilometra ulicy w moim mieście wg przepisów musiałbym 3 razy przejechać przez przejście w tym 2 światła. Drugą kwestią są kierowcy. Jedzie za tobą taki Janusz, gazuje starego diesla a wyprzedza najlepiej 20 cm od rowerzysty.
  • Odpowiedz
na nagrobku ci napiszą "Miał pierszeństwo", bedziesz happy?


@trololo55: ja osobiście nie mam problemów, żeby zwolnić chociaż mam obcisłe majtki jak to mówisz, ale dlaczego kierowcy na chama się w---------ą pomimo tego, że doskonale cię widzą?
  • Odpowiedz