Wpis z mikrobloga

"American Dream" czyli amerykański mit
[ENG] Łatwiej zrealizować "American dream", czyli osiągnąć awans społeczny w socjalnych krajach, takich jak Szwecja, Kanada czy Francja niż w samych USA. Przyczyną tego stanu rzeczy mogą być rosnące nierówności dochodowe (krzywa Gatsby'ego - obrazek)
http://www.wykop.pl/link/3164709/american-dream-czyli-amerykanski-mit/
#ekonomia #gospodarka #kapitalizm #americandream #neuropa #4konserwy #mirkospam
t.....n - "American Dream" czyli amerykański mit
[ENG] Łatwiej zrealizować "American...

źródło: comment_rrt151tNnug7b5aKY4Otxaiiq51qkKPM.jpg

Pobierz
  • 23
@zio-maj: a na zachodzie sa cały czas. Zobacz sobie strukturę wynagrodzeń w UK - zarobisz relatywnie duzo na minimalnej, a potem.. Klops. Sadze, ze zeby sie naprawdę wybić musisz zrobić to samo co w USA - tyle, ze w USA bedziesz milionerem a w UK bedziesz zarabiał może potrójna średnia krajowa...
W temacie nierówności społecznych i tego co powoduje próba ich siłowego niwelowania wszystko jest w tym króciutkim filmiku:


@zio-maj: Słowa Thatcher to typowa prawacka demagogia. Facet poruszył poważny problem, a ona go w typowo niestety prawicowy sposób zbyła argumentem ad _hehe, lewak by chciał żeby każdy miał tak samo #!$%@?.
A to właśnie od kadencji Thatcher nierówności w UK zaczęły się powiększać.

Zostało naukowo udowodnione, że im większa przepaść pomiędzy biednymi
l.....r - > W temacie nierówności społecznych i tego co powoduje próba ich siłowego n...

źródło: comment_DOuv1s6eGw0zSV1kXtG2LQWnPE4PC2TO.jpg

Pobierz
znowu to samo. argumenty ad "a bo te lewackie cerbery chciałyby każdego udupić i zrównać", szkoda gadać.


@lerner: wiem. Zawołałem, żebyś zdążył na gównoburzę. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@zio-maj: @4554: no i nie zapominajmy o polityce mieszkaniowej! Za wiki:

Inną dziedziną znajdującą się pod prawie całkowitą kontrolą państwa jest polityka mieszkaniowa, której rozwiązania przypominają rozwiązania socjalistyczne.

@zio-maj: co do Thatcher to nie wiem po co mi tu ją wklejasz i co próbujesz udowodnić jakimś rakowatym filmikiem. Thatcher zasłużyła się głównie na polu podwojenia ilości biednych w UK i podnoszenia podatków większości społeczeństwa (z wyjątkiem bogatych, tym obniżała)
W dodatku jest to manipulacja tzw cherry picking bo wybrane są tylko niektóre pozycje na liście. Poniżej wklejam całość z wikipedii i można zaobserwować bardzo ciekawe rzeczy np. w ultra socjalistycznej i postępowej Francji masz miarę Giniego (jej sens to osobna dyskusja) na poziomie mniej więcej równie socjalistycznej Hiszpanii oraz, uwaga, uwaga, Singapuru który jest a) niedemokratyczny b) jednym z bardziej wolnorynkowych państw.


@zio-maj: nie, to nie jest manipulacja tylko twój