Wpis z mikrobloga

@bluehawaii91: Ikona Sigmy na górze okna z wykresem pozwala na mnożenie czy dodawanie do siebie krzywych, a także całkowanie czy inne bajery

A co do robienia operacji matematycznych na jednej krzywej patrz obrazek (sam go kiedyś popełniłem) (nie podzielisz wykresu przez wykres w Adamsie, więc musisz jeden odwrócić żeby wyszło dzielenie ( ͡° ͜ʖ ͡°))

PS. Jesteś bardzo w dupie z projektami, przecież już trzeci projekt leci...
DarkAlchemy - @bluehawaii91: Ikona Sigmy na górze okna z wykresem pozwala na mnożenie...

źródło: comment_y8C4Zzp4aHeYM0gzKPE8XcmPKU1mSZlv.jpg

Pobierz
@DarkAlchemy: nasza grupa jest w dupie, bo nam przepadły ze dwa zajęcia dzięki super przygotowaniu sali (nie było Adamsa zainstalowanego), a następnie problemami z licencją, więc zajęcia się nie odbyły. Więc póki co robimy drugi projekt. Kochana politechnika...

A jak zrobić wektor prędkości wspólnej dla przekładni? Bo mi ciągle zaznacza markery tylko w węzłach, a nie chce dać na przecięciu. Robisz jakieś dodatkowe punkty czy jak?
@DarkAlchemy: właśnie przeczytałem help'a. Ale i tak nie wiem jak zrobić tego markera jak np. nie mogę go sobie przesunąć, tylko koła zębate są pod jakimś dziwnym kątem, i tak łatwo nie wyliczę współrzędnych...
@bluehawaii91: Możesz spróbować przesuwać tą tabelką ze współrzędnymi i ustaw tam sobie zamiast "Rel to grid" to "Rel to marker" czy coś takiego, to będziesz mógł ustawić odpowiednią odległość od np. środka koła. A najlepiej połącz te dwa koła linkiem, zrób marker jaki masz mieć, ustaw żeby ustawiać współrzędne względem punktu na tym linku i wtedy żadne kąt Ci nie straszny, bo kąt masz ustawiony w linku już ;)