Wpis z mikrobloga

W poniedziałek stanę się posiadaczem konsoli #nintendo #wiiu i pytanie mam czy warto wgrywać softmod (czy jak to się zwie) jak nie planuje grać w nieoryginalne kopie? Obawiam się że mi może miejsca na dysku zabraknąć dosyć szybko a coś wyczytałem że dzięki temu można uruchamiać gry z dysku USB. Dodatkowo myślę nad emulatorami które oficjalnie nie są wydane na tą konsolę a miło by było uruchomić niektóre starsze gry.
  • 14
@shus: domyślam się, że tag #wiiu to pomyłka i chodziło Ci o zwykłe Wii, gdyż do WiiU nie ma softmoda. Czy warto? To już kwestia podejścia do piractwa ;p Lepsze gry na Wii ciężko dostać, a jeżeli już to w sporej cenie.
@serekenha: A to nie wiedziałem, myślałem że obydwie konsole mają tego moda. Strasznie pomieszali z tym wii/wii u przez co czytam informacje o starej kosnoli ( ͡° ʖ̯ ͡°). Odnośnie podejścia do piractwa mam bardzo proste- jeżeli producent nie pluje mi w twarz (viwat DLC) to bardzo chętnie zamawiam od niego w hurtowych ilościach.
@shus: aj tam, jedno to Wii, a drugie WiiU :D To którą konsolę zamówiłeś/kupiłeś/kupujesz? Nintendo raczej nie należy do firm typu €A czy Ubi$oft, co do niektórych decyzji dotyczących DLC do gier (Nintendo) można by się kłócić, ale nie jest to tak chamskie jak w przypadku wymienionych wcześniej firm, ot zwykłe DLC dodające nowy content do gry. Nie ma czegoś takiego jak: ZAMÓW EDYCJĘ PREORDER ULTIMATE DUPER EDITION, ŻEBY MIEĆ ZŁOTO
@shus: o to teraz obudziłeś we mnie fanboya, wołam kolejnego @joookub ... Jestem mega fanem Xenoblade Chronicles X, poprzedniej części również. Ostatnio właśnie odłożyłem tytuł, zrobiłem jakieś 99,7% gry, ponad 170h na liczniku, czekałem na nią 3 lata, od czasu pierwszego trailera :D Świetny wybór! ( ͡° ͜ʖ ͡°) Sam czekam na New Super Mario Bros WiiU i Zeldę Wind Wakera HD, możliwe, że jutro już będę
@serekenha: Coś masz dokupione z dodatkowych gadżetów do wii u? Kupiłem wersję jakąś premium czy coś w tym stylu i nawet nie spojrzałem co to ma w środku. W sumie teraz wyczytałem że można normalny dysk podłączyć więc z miejscem chyba nie będę miał problemu. A Mario to chyba najlepiej z Luigim kupić aby nie czuł się gorszy.
@shus: wersja Nintendo Selects tego Mariana, którego zamówiłem ma w sobie wlaśnie też DLC Luigiego :D Ogólnie te Selecty spadły mi jak z nieba, bo od dawna czaiłem się na Wind Wakera i Mariana, a tu kupiłem właściwie obie w cenie 1 jakbym miał kiedyś kupować ;p Posiadałem też wcześniej zwykłe Wii, więc mam parę wiimote'ów, jednego motion plusa, pro controller do WiiU, który miałem w zestawie - kupowałem wersję Premium
@serekenha: A wracając do Xenoblade, to wersja na WII (bez u) jest jakimś prequelem i czy warto w nią zagrać? Jak tak to czy płyty z wii działają na wii u?
@shus: jest prequelem jedynie w sensie mechanik no i w sumie tytułu, historia przedstawiona w X nie ma żadnego związku. Pierwsze Chronicles to też kawałek bardzo dobrej gry, jedna z lepszych gier na Wii, sam przechodziłem ją chyba z 2 lata, z przerwami oczywiście (i nie na 99,7% jak nowego Xenoblade'a :D). Tak jak pisałem wyżej, wszystkie gry z Wii (oryginalne, na płytach) można normalnie włożyć do WiiU i grać, trzeba
@serekenha: A pytanie gdzie kupujecie gry - tylko allegro czy gdzieś jeszcze indziej? Narazie jestem mocno zdziwiony bo w większości wyszło mi że używane gry są droższe od nowych...
@shus: dystrybucja gier Nintendo jest w Polsce tak 2/10, sam korzystam ze sklepu konsoleigry.pl / lovegame.pl / krakow.gameover.pl / zdarzało mi się też korzystać z allegro jak była jakaś okazja. Tak jak pisałem wyżej z tymi cenami gier :D
konsoleigry.pl


@serekenha: W sumie na cdp.pl jest większość co mnie interesuje w najmniejszych cenach co znalazłem, a jeszcze pytanie odnośnie figurek, są jakoś mocno przydatne?
@shus: a no tak, zapomniałem o cdp jeszcze :D Ładnie wyglądają na półce, w niektórych grach mają różne użycia, dodają jakieś nowe itemy do odblokowania,stroje, minigierki i tego typu pierdy. Spokojnie da się obejść bez nich, ale nie pogardziłbym wszystkimi na półce :D