Wpis z mikrobloga

może ktoś z was siedzi na bieżąco w sprzęcie #pc #komputery i mógłby doradzić jakieś media center? Do tej pory używałem mocnej stacjonarki do oglądania filmów, chciałbym z niego zrezygnować zakupić NASa i jakiś mały komputer do tego co by móc zainstalować tam linuxa z XBMC i filmy oglądać już z NASa.
Jeśli chodzi o NASa wybór padł na QNAP TS431 z uwagi na ilość dysków i obsługę kamer IP

ale co do kompa to nie mam pojęcia co wybrać, kiedyś bardzo mocno walczyłem z faktem przycinających się filmów fullHD i nie chciałbym ponownie przez to przechodzić... :(,

komunikacja z NASem będzie odbywać się po RJtce więc o przepustowość łącza bym się nie bał.
  • 8
myślałem że jeśli komp ma być tylko do filmów i to jeszcze bez systemu to nie będę musiał wydać na niego więcej niż 1000pln. Im mniej konfiguracji tym lepiej bo za stary już jestem aby się bawić w rasperyPi - poza tym wątpię aby pociągnął filmy.
Ale priorytetem jest płynne oglądanie filmów, nie cena

no i jeśli możecie doradzić to:
1. taki sprzęt do filmów do fullHD
2. taki sprzęt do filmów
@oskarkosowski: no ja tak czy inaczej polecam rpi, konfiguracji tam praktycznie nie ma,wgrywasz system na karte i praktycznie juz wszystko jest ok, kwestia jedynie ustawienia wifi i pierdółek innych, w razie czego moge pomóc. Mam dwie malinki ( dwojke i trojke ) działają nonstop, filmy sa odtwarzane z neta i nasa. Formaty łyka niemal wszystkie, no może oprócz 4K i h.265 - chociaż te w 720p da sie jeszcze obejrzec.