Wpis z mikrobloga

Że się tak grzecznie spytam: kto k*a projektował system PKP do rezerwacji biletów ? No przecież to woła o pomstę do nieba.
XXI wiek a mam wrażeie, że ludzie o haśle "user experience" i "user interface" to nie słyszeli.

Zarezerowanie 5 biletów na majówkę przyprawiło mnie o solidny ból głowy. Tylko 5 biletów, a całą operacje musiałem podzielić na 3 kroki, gdyż co chwilę otrzymywałem komunikat: "Przepraszamy, nie ma możliwości wspólnego umieszczenia wszystkich osób w tym pociągu.". Zrobienie tego samego dla opcji 2 + 2 + 1 już przyniosło oczekiwane rezultaty. Srsly ? I do tego możliwość wyboru tylko jednego typu zniżki.

Dlaczego ? Bo przetarg ? Bo wewnętrzny system PKP nie pozwala na więcej ? Bo firma zatrudnia Januszy programistów ?

K
*a. Przecież Polacy potrafią w #programowanie.

#pkp #programowanie
  • 9
@maykel: żebyś wiedział - a spróbuj wejść ze strony głównej na swoje konto :D powodzenia ja nie widzialem opcji zaloguj sie :D tylko przez kup bilet wchodze :D
K***a. Przecież Polacy potrafią w #programowanie.


@maykel: Oczywiście. Ale pamiętaj, że programiści tylko wykonują tu zlecenie na podstawie specyfikacji opracowanej przez wszystko-wiedzących urzędników ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Sam jesteś janusz, bo czytać nie umiesz, jest podpis:
Oprogramowanie HAFAS 5.27 © 2011 HaCon Ingenieurgesellschaft mbH / Dostawca usługi PKP Informatyka spółka z o.o. Dla mnie to brzmi z nazistowska. A dlaczego naziści piszą gówniane i drogie oprogramowanie dla polskiej spółki państwowej - a nie jak to ująłeś dobrzy programiści z Polski, tego już nie wiem, mogę się co najwyżej domyślać